Переваги і перспективи розвитку страхування майна серед українців — експерт АСК «ІНГО Україна»

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)

Загрузка...

У будь-яку хвилину з нашим домом може статися якась непирємність – пожежа, прорив труби у сусідів, злодії, бурі та повені. Повний перелік негараздів які можуть наздогнати будинок не перерахувати. Саме тому з’являються думки про те як застрахувати власну нерухомість, навіщо це потрібно та чи можна оформити поліс квартиранту. Детальніше про це розповідає Олександр Мельничук, керівник відділу зовнішніх зв‘язків АСК «ІНГО Україна».

Страхувати своє майно потрібно в першу чергу тому, що це не просто помешкання. Це основний фінансовий актив, від якого залежить матеріальний стан домогосподарства. Житло визначає умови існування людини, формує стиль та спосіб життєдіяльності. Його втрата чи пошкодження можуть призвести до суттєвих змін у звичному устрої життя.

Наприклад, ДТП з пошкодженням авто лише незначною мірою змінить звичайний день. Чого не скажеш про залиття квартири або ще гірше – пожежу чи вибух побутового газу. Саме тому житло – це другий за значущістю (після життя та здоров’я) предмет, який потребує страхування. Не автівка (навіть дорога), а саме житло.

Сьогодні страхові компанії максимально спростили процес прийняття на страхування звичайних квартир. Оформлення полісу не вимагає попереднього огляду, коштує приблизно як Автоцивілка, а сам процес випуску договору займає лічені хвилини. Страхувати можна навіть орендовані квартири. Для оформлення полісу не потрібно надавати документ про право власності. Він може знадобитися лише для отримання відшкодування збитку.

Для захисту житла давно розроблені максимально прості та зрозумілі програми, які дозволяють у разі настання страхового випадку отримати відшкодування збитку за реальною вартістю. У разі незначних збитків передбачено спрощену систему врегулювання, яка вимагає збору мінімального переліку документів. Наприклад, огляд пошкодженого майна «ІНГО Україна» проводить протягом 1-2 дні, що дозволить майже одразу приступити до ліквідації негативних наслідків випадку. Калькуляція кошторису відновлювальних робіт погоджується спеціалістами страхової компанії протягом 2-3-х днів. Страхова виплата проводиться у термін до 10 днів.

Не зважаючи на те, що коштує такий поліс небагато, а страхові суми для захисту забезпечує значні, купують його не так часто. Страхування нерухомості фізичних осіб досі є одним із найбільш недооцінених видів. На відміну від автострахування, до якого українці потроху звикли і все частіше перекладають відповідальність за свої ризики на страхові компанії. В першу чергу завдяки тому, що страхування відповідальності власників транспортних засобів є обов’язковим видом, а страхування КАСКО – умовно обов’язковим (вимагається банками під час кредитування).

Власники нерухомості і орендарі також могли б зменшити втрати завдяки ринковим інструментам, таким як страхування, а не за рахунок бюджету громади. Тим більше, що страхування дозволяє значно ефективніше вирішувати питання фінансування ліквідації наслідків збитків. Наприклад, відновлення після пригоди спільних територій, що знаходяться на балансі будинку чи району. Не кажучи вже про наслідки від подій катастрофічного масштабу. Умовно обов’язковий вид страхування може бути вигідним для всіх, в тому числі і для держави.

Простий та зрозумілий страховий продукт, без складних калькуляторів та процедур. Значна соціальна роль. Діджиталізація економіки та страхових компаній. Все це робить страхування нерухомості досить перспективним для більш активного розвитку.

Джерело: ukrstrahovanie.com.ua

Комментарии

Добавить комментарий
Войти через: