Що таке КАСКО? Поняття та розшифровка

КАСКО – це вид страхування автомобільних транспортних засобів, що здійснюється на добровільній основі. Розшифровка абревіатури – Комплексне Автомобільне Страхування, Окрім відповідальності. Купівля поліса КАСКО не обов’язкова для автовласників, і за її відсутність не буде штраф або складання протоколу про адміністративне правопорушення (на відміну від обов’язкової «автоцивілки» ОСЦПВ).

Тим не менш, добровільне автострахування купують більшість автомобілістів, які турбуються про збереження свого авто та його технічний стан. Страхове відшкодування збитків за договором автострахування КАСКО передбачає виплату компенсації за шкоду, заподіяну транспортному засобу внаслідок:

  • Дорожньо-транспортної пригоди;
  • несанкціонованих впливів третіх осіб (злом, проникнення);
  • Пошкодження внаслідок впливів природних явищ, стихійних лих;
  • Падіння дерев, каміння, інших предметів на автомобіль;
  • Викрадення транспортного засобу.

Добровільне автострахування може бути повним або частковим:

    • Повне передбачає широкий спектр ризиків;
    • Часткове включає пошкодження, але не включають ризик викрадення або повного руйнування автомобіля (міні КАСКО).

Програми автострахування КАСКО розробляються страховими компаніями, які мають спеціальну ліцензію на цей вид страхування з урахуванням ринкових тенденцій, вивчення статистики та можливостей компанії. Якщо ринкові тенденції та статистика однакові для всіх гравців страхового ринку, то при визначенні оптимального варіанта страхування КАСКО на перший план виходять технічні, інформаційно-технологічні та фінансові можливості страхової компанії. Це слід враховувати під час виборів страхового продукту КАСКО.

Натиснувши на кнопку нижче та ввівши в обов’язкові поля необхідні дані Ви отримаєте пропозицію від найнадійніших страхових компаній України:

Хто може продавати поліси КАСКО?

Купити страховий поліс КАСКО можна безпосередньо у страхових компаній, залишивши заявку на нашому сайті. З метою розширення клієнтського охоплення страхові компанії укладають партнерські угоди із банками, автосалонами, сервісними центрами та іншими спеціалізованими організаціями.

У рамках партнерства такі підприємства виступають як агент страхової компанії, які мають повноваження, нарівні зі страховиком, реалізувати страхові поліси КАСКО. Цей спосіб також зручний клієнту, оскільки придбання полісу КАСКО відбувається одночасно з іншими операціями: при покупці автомобіля, оформленні автокредиту, ремонті тощо.

Скільки коштує КАСКО

Ціна КАСКО залежить від багатьох факторів. Розрахунок вартості поліса ведеться на підставі наступних вихідних даних:

  • Марка автомобіля;
  • Тип ТЗ;
  • Об’єм двигуна;
  • Кількість років експлуатації ТЗ;
  • Регіон, у якому зареєстровано автомобіль;
  • Досвід керування водієм (у тому числі безаварійний досвід).

Слід зазначити, що найоптимальніше співвідношення «ціна/страхове покриття» забезпечують програми, що включають середній ціновий сегмент автострахування. Є спеціальні програми, які передбачають страхування лише від великих ризиків, а є ті, що передбачають страхування автомобіля за базовими ризиками.

Повне КАСКО (Україна): вартість, фактори впливу

На вартість страховки КАСКО впливає:

  1. Кількість страхових ризиків, включених до програми;
  2. Вік авто;
  3. Досвід водія;
  4. Вік водія;
  5. Регіон реєстрації;
  6. Франшиза;
  7. Спосіб оплати (єдиним платежем або на виплат);
  8. Увімкнення послуг асистансу та/або евакуатора.

Важливо: при виборі страхового поліса слід остерігатися дешевих автострахування. Деякі компанії з метою залучення клієнтів обирають політику демпінгу, свідомо занижуючи вартість страховки. Це, зрештою, несприятливо позначиться на застрахованому авто, оскільки сума страхової виплати може бути мізерно мала або не буде зовсім. Середній розмір страховки, який зараз застосовується провідними автостраховиками, знаходиться в межах 3-5% від вартості авто (ціна КАСКО).

У кого придбати страховку КАСКО (Україна)?

Тематичні інтернет-ресурси пропонують допомогу у виборі страховика КАСКО, публікуючи на своїх сайтах онлайн калькулятори КАСКО. Клієнт здійснює попередній розрахунок, після чого заповнює заявку на покупку полісу. Ці прості дії забезпечують автовласнику зручність, оперативність та надійність у виборі страховика.

Якщо власник авто воліє самостійно придбати страховий поліс, він може скористатися рейтингами фінансової надійності страхових копань, що працюють на ринку України, а також подивитися рейтинги з обсягами страхових виплат в автострахуванні по кожній з компаній.