Щоб цього не сталося, слід заздалегідь подбати про придбання страхового полісу автоцивілки. Зробити попередній розрахунок вартості ОСЦПВ онлайн та купити страховий поліс можна, не залишаючи свій комп’ютер у будь-який зручний для Вас час.

Сервіси онлайн страхування знаходять все більший попит у клієнтів. Особливо помітна динаміка зростання онлайн сервісу в автострахування загалом та обов’язкової «автоцивілки», зокрема.

Що таке ОСЦПВ?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) ще називають «автоцивілкою». Це обов’язковий вид страхування, що забезпечує страховий захист учасників дорожньо-транспортної пригоди: винуватець аварії захищений від страхових виплат на користь потерпілої сторони. Натомість це робить страхова компанія, яка видала йому страховий поліс.

Страхове покриття ОСЦПВ поширюється на:

 • відшкодування збитків, завданих здоров’ю та/або життю учасників дорожньої пригоди;
 • на відшкодування матеріальних збитків за пошкодження майна потерпілого.

Страхові суми по ОСЦПВ у 2024 році збільшено та складають:

 • до 100 тис. грн за шкоду, завдану майну (на 1 потерпілого);
 • до 200 тис. грн за шкоду, заподіяну здоров’ю потерпілого;
 • до 50 тис. грн за європротоколом.

Відсутність страхового поліса у автовласника спричиняє штраф у розмірі від 425 до 850 грн, що прописано в КоАП, стаття 126.

Отже, рішення про придбання обов’язкової «автоцивілки» прийняте, тепер слід зрозуміти, де купити поліс ОСЦПВ, у тому числі в режимі он-лайн. Насамперед, слід розуміти, хто має право здійснювати продаж полісів ОСЦПВ. Згідно з чинними нормативними актами, що регулюють ринок фінансових послуг, право на продаж тих чи інших видів страховок мають страхові компанії-власники відповідних ліцензій.

Враховуючи широкий попит на страховку ОСЦПВ, а також з метою максимально зручним способом забезпечити автолюбителів можливістю придбати таку страховку, продаж здійснюється в рамках партнерських програм.

Наприклад, страхова компанія уклала партнерську угоду з будь-яким банком, автосалоном, сервісним центром або іншою компанією, яка має непряме відношення до авторинку.

Як розрахувати вартість ОСЦПВ?

Для розрахунку вартості ОСЦПВ знадобляться дані автомобіля:

 • марка автомобіля
 • рік випуску
 • об’єм двигуна
 • місце реєстрації

Деякі компанії просять надати відомості про водія автомобіля:

 • загальний стаж водія
 • безаварійний стаж

Найчастіше, алгоритм розрахунку вартості такої страховки автомобіля в Україні включений тільки обсяг двигуна авто і місце його реєстрації.

Від чого залежить вартість “автоцивілки” в Україні?

Купуючи через мережу Інтернет електронний поліс ОСЦПВ, автовласник повинен знати, від чого залежатиме його (поліса) вартість.

 1. Місце реєстрації автомобіля безпосередньо впливає на вартість. Ціна ОСЦПВ буде вищою для авто, зареєстрованих у великих містах, що зумовлено інтенсивним трафіком і, відповідно, вищим ризиком потрапити до ДТП.
 2. Вартість автоцивілки також буде збільшуватися для авто з великим обсягом двигуна.
 3. Стаж водія також впливає вартість страховки. У разі, якщо в страховому полісі вказано кілька осіб, то водійський стаж, що приймається до уваги, буде найменший із них.
 4. Безаварійний стаж водія також безпосередньо впливає на вартість поліса ОСЦПВ.

Оплата та доставка поліса ОСЦПВ

На нашому сайті ви можете заповнити онлайн-заявку, після чого з вами зв’яжеться представник страхової компанії. Ви самі вибираєте спосіб доставки страхового поліса та спосіб оплати. Розрахунок може бути здійснений безготівковим способом за допомогою банківської картки, електронного гаманця або готівкою через відділення банку.

Спосіб оплати залежить від технічних можливостей продавця страхового полісу ОСЦПВ. Доставка полісу та підписання договору відбуваються одночасно. Деталі доставки та оплати можна уточнити у представника страховика.

Як купити поліс ОСЦПВ у надійного страховика?

Щоб не обдуритися у своїх очікуваннях і бути впевненим у тому, що при настанні страхового випадку виплату відшкодування буде здійснено у повному обсязі та в найкоротші терміни, слід відповідально підійти до вибору страхової компанії ОСЦПВ.

Якщо виводити якийсь універсальний алгоритм, він виглядатиме так:

 • Спочатку опитайте знайомих автомобілістів, використовуйте кілька джерел. Вони будуть суперечливими, але це також дає певну інформацію для аналізу.
 • Поцікавтеся, хто у вашому регіоні є найпопулярнішим страховиком ОСЦПВ.
 • Вивчіть інформацію про страховиків за допомогою мережі Інтернет, відвідавши офіційні сайти провідних страхових компаній.
 • Вивчіть, що пишуть ЗМІ з тематики автострахування, зокрема ОСЦПВ.
 • Тематичні інформаційні ресурси містять новини, статті, огляди, рейтинги.
 • Після вибору страхової компанії вивчіть інформацію, викладену на її веб-сайті, зокрема, відгуки клієнтів, інформацію про обсяг та суму виплаченого відшкодування.

Купуйте страховий поліс ОСЦПВ у компаній, які мають бездоганну репутацію як серед клієнтів, так і бізнес-партнерів.