Список страхових адвокатів та юристів у Києві та по Україні

юрист адвокат

Функції захисту інтересів клієнтів у суперечках зі страховими компаніями виконують страхові адвокати. Це фахівці, які використовують свій досвід та знання для захисту інтересів своїх клієнтів у разі виникнення складнощів отримання страхового відшкодування, правильності оцінки застрахованої шкоди, документального чи інформаційного супроводу при ДТП та у низці інших ситуацій.

На нашому інтернет-ресурсі представлено перелік провідних страхових адвокатів України. Тут можна зробити вибір на користь того чи іншого фахівця, ґрунтуючись на інформації про ділову репутацію, спеціалізацію страхового юриста, відгуки клієнтів або колег зі страхового права.

Перелік страхових адвокатів України

Фінанс Сервіс (www.fins.com.ua)

Страховий адвокат: основні характеристики діяльності

Послуги страхового адвоката полягають у захисті інтересів клієнтів у разі, коли вже настав страховий випадок, у разі коли йдуть затримки з виплатою страхового відшкодування (або якоїсь його частини), а також оцінка умов страхового обмови, якщо клієнт ще не прийняв рішення щодо вибору страхової компанії.

Страховий адвокат – це юрист, який обрав спеціалізацією роботу на ринку страхових послуг, виступаючи спільно з клієнтом страхової компанії єдиною командою та однією стороною спору. Бувають компанії чи юристи, які надають комплексні послуги, не займаючи позиції конфронтації до страхової компанії. Такі фахівці виступають на стороні клієнта, одночасно співпрацюючи зі страховою компанією.

Подібна співпраця виявляється у наданні своєчасної юридичної підтримки при настанні страхового випадку. Наприклад, у ситуації дорожньо-транспортної пригоди страховий юрист може надавати як інформаційну підтримку клієнта страхової компанії, так і іншого виду послуги (скласти та зібрати необхідні документи, інше).

страховой адвокат

Адвокат зі страхових спорів: перелік послуг

Юрист (адвокат) по страхових спорах приходить на допомогу клієнту страхової компанії, якщо:

 • Страхова компанія не виплатила страхове відшкодування
 • Страховик виплатив часткову суму страхового відшкодування
 • Клієнту відмовлено у страховій виплаті
 • Права клієнта порушені страховиком
 • Клієнту потрібна інформаційно-консультативна допомога
 • інше

Як згадувалося вище, адвокат зі страхових спорів діє на стороні клієнта та надає такі послуги;

 • Складання позовної заяви
 • Моніторинг судового розгляду справи
 • Складає адвокатський запит
 • Присутня на судових засіданнях
 • Складає зустрічний позов, вносить зміни до позовних вимог
 • Надає консультацію
 • Інші послуги

Повноваження адвоката зі страхових спорів полягають у отриманні клієнтом суми страхового відшкодування у повному обсязі відповідно до умов страхового договору. Перелік послуг адвоката зі страхових спорів може бути базовим та розширеним. Деякі страхові адвокати пропонують преміум-пакети із гарантією отримання позитивного результату. Зрозуміло, що більше послуг включено до пакету, то більшу суму доведеться заплатити клієнту.

Адвокат у страхових справах

Юрист із страхових випадків може також представляти інтереси клієнта, не виступаючи проти страхової компанії. Ця категорія страхових юристів, які співпрацюють із страховиками та надають послуги їхнім клієнтам. Це можуть бути незалежні страхові адвокати, які також залучаються для надання консультативної підтримки, оцінки адекватності страхового покриття середньоринковим розцінкам.

Іншими словами, якщо клієнт ще не уклав страховий договір та хоче дізнатися, наскільки повно буде страхове покриття, він може звернутися за допомогою до страхового юриста. Використовуючи базу даних, фахівець здійснить оцінку, а також надасть свої рекомендації щодо умов страхового договору.

Слід знати, що діяльність страхових компаній здійснюється в рамках чинного законодавства України та під наглядом державних регуляторів, зокрема Національною комісією, яка здійснює нагляд за фінансовими ринками (Нацкомфінпослуг).
Страхова діяльність здійснюється на підставі ліцензій на той чи інший вид страхування, а формат та умови страхового договору суворо регламентовані.

Підписання страхового договору означає згоду підписантів з умовами, викладеними у документі. При цьому клієнт страхової компанії може розраховувати на дотримання своїх прав як споживача фінансових послуг. Він також дає згоду на зберігання, використання та обробку своїх персональних даних.

Втім, якщо клієнт самостійно вивчив умови страхового договору, погоджується з ними, поставив свій підпис і вніс необхідну плату, то при настанні страхового випадку не завадить звернутися за допомогою до адвоката зі страхових виплат. Звернення до юриста зі страхових виплат на початковому етапі скоротить як бюрократичні зволікання з документальним оформленням, так і знизить ризик несвоєчасного отримання страхового відшкодування.

Згідно зі статистикою, переважна більшість скарг, що надійшли щодо діяльності страховиків, стосується невчасності виплати страхового відшкодування. Ті, своєю чергою, посилаються на неповний пакет документів, наданий клієнтом. Щоб уникнути цих неприємностей, слід діяти злагоджено разом зі страховим адвокатом, який ще на стадії оформлення страхового випадку надасть консультацію або вживе більш дієвих заходів.

У розділі «Страховий адвокат», окрім переліку фахівців, можна ознайомитись з іншою супутньою інформацією про страхування. Тут також публікуються відгуки клієнтів, досвід яких може стати цінним джерелом інформації як для потенційних клієнтів, так і для страхових адвокатів, страхових компаній, інших зацікавлених осіб.