Рейтинг банків України 2024

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 4 голоси, середній: 3,75 з 5.
У ході всесвітнього економічного форуму, який пройшов у Швейцарії, експерти оприлюднили рейтинг найбільш конкурентоспроможних країн світу – Global Competitiveness Report.

За підрахунками економічного стану країн використовувався ряд показників, серед яких надійність банків країни. При цьому найстабільнішими були визнані банки Канади та Фінляндії. А фінустанови України розташувалися на останньому 140 місці.

Така низька оцінка пов’язана з кризою в економіці України на тлі нестабільної політичної ситуації, що вплинуло як на банківську систему в цілому, так і на кожен окремий банк.

Рейтинг найнадійніших українських банків

Експерти склали рейтинг надійності банків при обліку здатності установи повернути вклади, якщо вона зіткнеться з фінансовими труднощами, або зі зростанням прострочення кредитів, виданих клієнтам. Крім того, експерти врахували рівень підтримки банків з боку держави та акціонерів.

На цей рейтинг поточного року основний вплив зробив так званий «фактор власника». Оскільки стійкість та стабільність банків під час стресових станів багато в чому забезпечує поповнення капіталу та ресурсів у строк.

ТОП-15 банків України у 2024 році

Назва банку Власник
1. Креді Агріколь Банк Credit Agricole (Франція)
2. Райффайзен банк Raiffeisen Bank (Австрія)
3. Ощадбанк 100% вкладів гарантує держава
4. Кредобанк PKO Bank Polska(Польща)
5. Укрексімбанк державний
6. УкрСибБанк BNP Paribas Group, Франція
7. Сітібанк Україна Citigroup, США
8. ПроКредит Банк ProCredit Bank, Німеччина
9. Укргазбанк державний
10. УкрСоцБанк ABH Holdings, Люксембург, РФ
11. Альфа-Банк ABH Holdings, Люксембург, РФ
12. ОТП Банк OTP Bank, Угорщина
13. ПРАВЕКС БАНК Intesa Sanpaolo, Італія
14. ІНГ Банк Україна ING Groep, Нідерланди
15. ПУМБ СКМ Фінанс

 

Варто зазначити, що свій рейтинг надійності банків України на 2018 рік ще не підготували аналітики Forbes. Нагадаємо, що минулого року, французький Креді Агріколь, австрійський Райффайзен Банк Аваль, німецький ПроКредит Банк та голландський ІНГ Банк Україна як найкращих.

рейтинг банков forbes 2017

Рейтинг банків за капіталом

Пресслужба Асоціації українських банків опублікувала систематизовані дані банківських капіталів на підставі показників діяльності на початок поточного року, що їх надали банки. Наочні таблиці з даними добре представлені на ресурсі Maanimo.com

рейтинг банков maanimo

Рейтинг банків України з капіталу очолив ПриватБанк, маючи добрі показники рентабельності. Як бачимо, з великим відривом. Далі розташувалися Райффайзен Банк, Укрсоцбанк та Альфа-Банк. У зв’язку з тим, що останні два об’єднуються, а Приват націоналізували, то незабаром картина має змінитися.

Рейтинг українських банків за активами

За даними фінансової звітності банків України за три квартали минулого року, лідером серед українських установ за розміром активів є ПриватБанк із показником у 271 836 529 тисяч гривень. На другому місці розташувався державний Ощадбанк – із 191 585 188 тисячами гривень.

топ 10 банков по активам 2017

У поточному році рейтинг банків за активами багато в чому був спровокований зменшенням чистих активів усієї банківської системи. Про це йдеться в аналітичному огляді системи за три квартали минулого року, яке опублікувало рейтингове агентство Рюрік. В огляді сказано, що показник скоротився на 8,2% і становив 1 208,88 мільярда гривень.

Скорочення активів банків зумовлювалося такими чинниками: ліквідації великої кількості банків; відтоку коштів вкладників; девальвацією гривні Активи в іноземній валюті за три квартали зросли на 3,98%.

Рейтинг банків України за депозитами

Варто зазначити, що рейтинг кредитних організацій за вкладами включає дві структурні складові: – депозитні вклади юридичних осіб; депозитні вклади фізичних осіб.

За даними Маанімо, рейтинг за депозитами виглядає так:

Топ-10 банків України за депозитами фізосіб

На 1 місці розташувався як завжди ПриватБанк з показником понад 148 254 млн грн, друге місце Райффайзен Банк з 16 076 млн грн, 3 – Альфа-Банк з 14 287,11 млн грн.


Топ-10 українських банків за депозитами юросіб

На цей рейтинг істотно вплинули два останні квартали, в ході яких банківський сектор відходив від наслідків паніки.

За словами експертів, минулого року вкладники надавали перевагу коштам на депозитах короткострокового характеру, терміном на 90 днів. Крім того, попитом користувалися вклади з вільним доступом.

Банкіри вважають, що у 2018 році приплив депозитних вкладів у банки в основному буде пов’язаний зі стабілізацією банківської системи України та курсу гривні, зниженням рівня інфляції, а також скасуванням валютних обмежень НБУ. За заявою регулятора цього року буде ліквідовано ще 20-30 фінансових установ.

Нагадаємо, що на сьогодні кількість банків, що діють, становить близько 100 штук.

Відео про банки України:

Коментарі