Страхування авто від воєнних ризиків — що треба знати в 2024 році

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд Пока что нет оценок, голосуйте!
Страхування авто від воєнних ризиків — що треба знати в 2024 році

 

Про те, як українські страховики адаптували свої послуги до умов війни, впровадивши страхування авто від воєнних ризиків, які ризики покривають такі поліси та які умови страхування від воєнних збитків пропонують провідні страхові компанії розповіла Генеральний директор СК «Експрес Страхування», що входить до сім’ї групи компаній УкрАВТО, Тетяна Щучьєва в коментарі для Мінфін.

Щодня через бойові дії в Україні знищуються будівлі, автівки та інше майно. Але якщо у разі пошкодження нерухомості можна розраховувати на компенсацію в рамках держпрограми «єВідновлення», то для автовласників такої програми не існує. Цей недолік виправили українські страховики. Реагуючи на запити клієнтів, вони запровадили поліси страхування авто від воєнних ризиків. 

Страхування авто від воєнних ризиків — в чому суть послуги?

Як і в будь-якому іншому страховому продукті, суть її в тому, що страховик виплачує власнику такого полісу компенсацію у разі настання страхового випадку. Різниця лише в тому, що останній має бути викликаний бойовими діями. Перелік ризиків у всіх компаній майже однаковий: пошкодження або знищення автомобіля та/або додаткового обладнання на ньому через дії мін, бомб, снарядів, боєприпасів, безпілотних літальних апаратів будь-яких типів, засобів протиповітряної та/або протиракетної оборони, інших видів зброї та/або їх уламків (крім зброї масового ураження).

Які варіанти оформлення полісу і на яких умовах?

Наразі є два варіанти страхування від воєнних збитків: у складі договору КАСКО або купівля окремого полісу. 

Наприклад, «Експрес Страхування» пропонує цю послугу як додаткову опцію у складі договорів КАСКО. При цьому ліміт покриття 10% від страхової суми входить у кожен договір КАСКО за замовчуванням, тобто безкоштовно. Але при бажанні і за окрему доплату клієнти можуть збільшити покриття до 25% або навіть 100%. Як зазначили в «Експрес Страхування», найбільш популярним серед клієнтів компанії є ліміт в розмірі 25%.

Скільки компаній надають такі послуги?

Наразі послугу надають близько десятка страхових компаній. «Експрес страхування» було одними з перших, хто створив і запропонував такий продукт. Варто також відзначити, що воєнне КАСКО без перебільшення — суто українська розробка, бо запозичувати такий досвід з-за кордону нашим компаніям не було в кого. 

«В усьому світі ризики війни вважаються форс-мажором і не покриваються страховими компаніями. Тому страхування від воєнних ризиків – це пропозиція страховиків в Україні у відповідь на підвищений попит з боку клієнтів. Це страхування, яке покривається власними ресурсами страховиків та не передається в перестрахування», – зазначила Генеральний директор СК «Експрес Страхування» Тетяна Щучьєва

На якій території діють «воєнні» поліси?

Тут у всіх страхувальників умови однакові: покриття воєнних ризиків діє лише на тій території України, яка за переліком Мінреінтеграції на момент настання страхового випадку вважається умовно безпечною.

Якою має бути послідовність дій страхувальника після настання страхового випадку, викликаного військовими діями?

Як зазначають в «Експрес Страхування», в компанії врегулювання випадків, викликаних воєнними ризиками, нічим не відрізняється від інших ризиків: клієнт звертається до страхової компанії, фіксує подію, з ним зв’язується особистий менеджер і координує подальші дії, узгоджуючи місце і час ремонту, повідомляє про стан розгляду справи і ремонту авто.  

Коли страховик може відмовити страхувальнику у виплатах за «воєнними» полісами?

Основними причинами відмови у відшкодуванні збитків, пов’язаних з війною, є надання неправдивої інформації або якщо подія сталася на території, де проводяться активні бойові дії (тобто де ризик отримати пошкодження надто високий).

Скільки коштує такий поліс?

Приклад розрахунок вартості воєнного КАСКО на прикладі однієї з найпопулярніших моделей нових авто в Україні у 2023 році: Toyota RAV4 2023 з бензиновим 2.0 двигуном вартістю $35 000 (1,4 млн грн), з реєстрацією в Києві.

Назва продукту КАСКО Преміум +
Франшиза При покритті воєнних ризиків в межах 10% і 25% вартості авто застосовуються франшизи, які відповідають договору КАСКО.

При покритті воєнних ризиків в межах 100% вартості авто франшиза при пошкодженнях становитиме 5%, при повному знищенні авто – 10%

Розрахунок вартості Вартість доплати до договору КАСКО при вартості авто 1,4 млн грн:

– з покриттям воєнних ризиків в межах 10% — безкоштовно. 

– з покриттям воєнних ризиків в межах 25% — 1 260 грн/квартал або 5 040 грн на рік

– з покриттям воєнних ризиків в межах 100% — 6 125 грн/квартал або 24 500 грн на рік.

Джерело — Мінфін

 

Комментарии