Як перевірити авто за держномером в Україні?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (14 оценок, среднее: 2,71 из 5)

Loading...

Багато автолюбителів купують транспортні засоби (ТС) не в автосалонах, а на вторинному ринку: автомобільні базари, різні інтернет майданчики і т.д. Купуючи машину, що була у вжитку, щасливий власник часто навіть не підозрює, яка «багата» історія тягнеться тепер за його власністю.

Тому, перед тим, як розпочати фінальну фазу угоди – оформлення необхідної документації, доцільно здійснити перевірку авто за номером щодо наявності штрафів, перебування ТЗ у заставі, викраденні тощо. Тим більше, що перевірити авто за держномером в Україні можна, не виходячи з дому через онлайн-портал iGov.org.ua, який оперує інформацією Єдиного держреєстру МВС.

Для чого потрібна перевірка авто за номером?

Перевірка авто за номером в Україні так само, як у будь-якій іншій країні пострадянського простору, необхідна з низки причин:

 1. Переконатись, хто насправді володіє ТЗ.
 2. Дізнатися, яка насправді кількість господарів була у машини, що купується. Реальна кількість власників дасть зрозумілу картину про технічний стан автомобіля.
 3. Встановити, чи відповідає дійсності те, як описує господар ТЗ, чи все-таки машина побувала, можливо, не в одній ДТП і має сліди ремонту кузова, інших елементів.
 4. Визначити наявність обмежень, що перешкоджають перереєстрації МС, до яких належать: штрафи, кредити, застави, перебування у викраденні тощо.

Власне, отримавши достовірну інформацію, можна дізнатися про автомобіль набагато більше, ніж розповідає безпосередньо сам продавець – власник ТЗ.

Декілька слів про номерний знак

Стандартний державний номер для транспортного засобу в Україні складається з 4 букв та такої самої кількості цифр. Між двома парами літер знаходяться 4 цифри, які вказують на порядковий номер знака. Літери, розташовані праворуч (наприкінці номерного знака), позначають серію. Літери, що знаходяться на початку номерного знака (ліворуч), визначають належність до області – місця реєстрації. У таблиці наведено розшифрування першої пари букв.

Дволітерний символ Приналежність до області
АА Столиця – місто КиївСтолиця – місто Київ
AI Київська
АВ Вінницька
АС Волинська
АЕ Дніпропетровська
АН Донецька
АК Автономна Республіка Крим
АМ Житомирська
АО Закарпатська
АР Запорізька
АТ Івано-Франківська
АХ Харківська
ВА Кіровоградська
ВВ Луганська
ВС Львівська
ВЕ Миколаївська
ВН Одеська
ВI Полтавська
ВК Рівненська
ВМ Сумська
ВО Тернопільська
ВТ Херсонська
ВХ Хмельницька
СА Черкаська
СВ Чернігівська
СЕ Чернівецька
СН Місто Севастополь
II Загальнодержавне позначення

Крім інформації про належність ТЗ до того чи іншого регіону (області), пробити машину за номерами допоможе колір основи знака:

 • білий фон для звичайних (цивільних) автомобілів;
 • червоне тло –для транзитних машин, знятих з обліку;
 • синій фон – для авто МВС України;
 • жовте тло –для всіх видів громадського транспорту (маршрутки, таксі тощо);
 • чорне тло – номерні знаки Міноборони та НС України.

Під час перевірки номерів цю інформацію також слід враховувати.

Варіанти перевірки машини за номерними знаками

Номерний знак авто – ідентифікатор, який забезпечує здійснення контролю користування транспортним засобом у межах законодавства країни. У табличці з набором букв і цифр міститься вся інформація: місце реєстрації, участь у ДТП, якщо воно мало місце, статус машини (арешт, застава на кредит тощо). Номерний знак автомобілю надається в момент реєстрації та змінюється виключно в рамках чинного законодавства. Тому перевірити машину за номером в Україні – цілком реальне завдання.

Існує кілька способів реалізації цієї ідеї:

 1. Отримати необхідну інформацію можна у регіональному відділі МВС, заповнивши заявку із зазначенням імені та прізвища заявника. Цей метод передбачає пробивання номера машини в Україні безкоштовно.
 2. Перевірити авто по базі УБДР (Управління безпеки дорожнього руху) України. Для цього необхідно на офіційному сайті держоргану оформити та надіслати відповідний запит у рубриці ресурсу «Доступ до публічної інформації». Запит повинен містити: прізвище та ініціали особи, яка хоче отримати правдиву автоісторію конкретної машини, держномер ТЗ, дані, що цікавлять, функціонує телефонний номер, e-mail (на нього прийде відповідь). При виявленні будь-яких «нестиковок», надсилається повідомлення.

Перевірити авто за номером свідоцтва реєстрації можна через веб-сайт Головного сервісного центру МВС України. За допомогою цього сервісу можна перевірити, чи видавалося вже свідоцтво із зазначеним номером.

За допомогою веб-сайту iGov.org.ua також можна отримати інформацію з Єдиного державного реєстру МВС про те, хто з фізичних чи юридичних осіб є власником авто

Як отримати доступ до інформаційної бази iGov.org.ua?

Алгоритм дій виглядає так:

 1. Насамперед потрібно авторизуватися через Bank-ID або ЕЦП (електронно-цифровий підпис).
 2. Заповнити невелику форму, де необхідно позначити категорію господаря транспортного засобу: юридичну чи фізичну особу.
 3. Вписати функціонуючий e-mail та телефонний номер, на який людина, яка оформляє запит, отримає вичерпну відповідь.

Відповідь приходить, як правило, через 10 хвилин – досить оперативно. Слід зазначити, що відповідні органи МВС гарантують збереження, нерозповсюдження та захист від несанкціонованого доступу до конфіденційної інформації особи, яка подає запит.

Безкоштовно на порталі можна дізнатися лише марку, модель, дату випуску та держреєстрації, об’єм мотора автомобіля, що цікавить. За більш детальну інформацію, наприклад, перевірити авто на ДТП, викрадення, поліс ОСАЦВ тощо. потрібно заплатити. Тариф установив Кабмін. Довідка на паперовому носії коштуватиме 60,9 грн. Дані в електронному вигляді коштують дешевше – 45,68 грн.

На закінчення

Декілька слів про автомобілі на «євробляхах» – нерозмитнених машинах, якими успішно торгують на відповідних майданчиках України та Європи. Актуальна тема для країни, яка активно обговорюється на різних рівнях. Стосовно загальної теми статті, питання про «євроблях» також актуальне.

Справа в тому, що пробити машину за номером в Україні, якщо вона не пройшла митницю, перерахованими способами неможливо – її немає в Єдиному реєстрі. Проте перевірити авто перед покупкою – гостра потреба, особливо транспортні засоби такої категорії. Пропонуємо увазі сайти, які нададуть інформацію про машину, що купується.

Держава. Найменування ресурсу Короткий опис
Латвія. Сервіс: e-CSDD Це публічна безкоштовна база даних, завдяки якій можна пробити за номером або VIN-кодом будь-яку машину з цієї країни. Сайт проінформує про вартість машини, позначить адресу та контакти господаря. Зазначить кількість власників, викладе дані ТО (техогляду). Також тут можна дізнатися про податки, різні збори та інформацію про те, чи є в авто якісь проблеми з документацією.
Польща. Сервіс: Historia Pojazdu Тут міститься інформація щодо кожного автомобіля, починаючи з 2014 року. Сервіс пропонує фактично вичерпні дані: дату випуску, реєстрацію ТЗ. Можна встановити власника, отримати інформацію щодо ТО, технічного стану машини і т.д.
Польща. Сервіс: ePUAP По суті це аналог вітчизняного Єдиного реєстру з усіма витікаючими.
Литва. Сервіс: Regitra Щоб отримати потрібні дані, достатньо ввести номерний знак. Ресурс видасть інформацію про ТО транспортного засобу, страховку. Чи є на машині штрафи і чи не перебуває автомобіль у викраденні.

Як правило, в Україну авто на «євробляхах» переганяють саме із зазначених вище країн. Тому невипадково наведені ці платформи для пробивання авто за номерним знаком.

197 коментарів

Залишити відповідь
Войти через: 
 1. AvatarСергей Кравцов:

  Хочу найти владельца авто Opel Insignia АР 1490 НХ , VIN -код WOLGVBGY7A1124290 , полис (автоцивилка) АР8580828.

 2. AvatarОлександр Косюк:

  Переписал авто в мрео дали новые номерные знаки. Спустя пару дней захожу на сайты и сервиы проверки информации авто по госномеру а там показывает совсем другую машину. Аналогично у соседа. Остальные автомобили показывает правильно. Там надо ждать что бы обновилась информация или сразу после перереестрации должно?

 3. AvatarВася Фомин:

  Здравствуйте, Помогите найти владельца и информацию об авто TOYOTA белого цвета, гос номер ВВ2463СЕ.

 4. AvatarОлена Дейнека:

  подскажите пожалуста. покупали машину в 2009(зарегистрирована на нас). Продали по доверенности. Сейчас возникла необходимость узнать вин номер. связи с тем кто ездит по доверенности нету. Где и как можно узнать?

 5. AvatarСергей Пархоменко:

  Я хочу купить это авто по доверке хотелосьбы узнать есть или нет штрафов и арестов. ВЕ3720ВС.

 6. AvatarАлексей Алексеевич:

  Доброго времени суток! Проверьте пожалуйста автомобиль Мерседес w124, гос номер 00281ОЕ. Спасибо.

 7. AvatarAlexey Sedoy:

  Купил Газель гос номер ВА7132АА ,а по базе автономеров уже числится мотоцикл,как такое может быть?

 8. AvatarЛюдмила Тарнавская-Солопчук:

  тойота corola AM2265BT,интерисует последний владельц и дата покупки .дата выпуска

 9. AvatarВова Морозов:

  Добрый день,человек мошенник обманул и должен много денег. Автомобиль Газон АА0249ИВ если можите помоч буду благодарен

  • AvatarKriк Kriк:

   Дата операции:
   11 апреля 2017 года
   Операция:
   315 – ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ ТЗ НА НОВ. ВЛАСН. ПО ДОГОВОРУ УКЛАДЕНОМУ В ТСЦ
   Сервисный Центр:
   ЦЕНТР 1841, ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ, ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОН, С. ДОВЖИК, ВУЛ. БОГУНСЬКА, 1А
   Марка – Модель:
   MAZDA 3
   Год выпуска:
   2006
   Цвет:
   ЧЕРВОНИЙ
   Тип ТС:
   ЛЕГКОВИЙ
   Кузов:
   СЕДАН-B
   Топливо:
   БЕНЗИН АБО ГАЗ
   Объем двигателя:
   1598 см³
   Вес без/с нагрузкой:
   1250 кг / 1730 кг
   Адрес регистрации:
   КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ, МІСТО ОБУХІВ
   Собственник:
   ФІЗИЧНА ОСОБА

  • AvatarKriк Kriк:

   Дата операции:
   27 февраля 2019 года
   Операция:
   308 – ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ НА НОВОГО ВЛАСНИКА ЗА ДОГ. КУПIВЛI-ПРОДАЖУ (СГ)
   Сервисный Центр:
   ТСЦ 1245, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ,М. НІКОПОЛЬ, ВУЛ. ДОВГАЛІВСЬКА, 10А
   Марка – Модель:
   ВАЗ 21061
   Год выпуска:
   1984
   Цвет:
   ЧЕРВОНИЙ
   Тип ТС:
   ЛЕГКОВИЙ
   Кузов:
   СЕДАН-B
   Топливо:
   БЕНЗИН АБО ГАЗ
   Объем двигателя:
   1500 см³
   Вес без/с нагрузкой:
   1085 кг / 1445 кг
   Адрес регистрации:
   ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ, МІСТО МАРГАНЕЦЬ
   Собственник:
   ФІЗИЧНА ОСОБА

 10. AvatarДмитрий Захарченко:

  добрый день, скажите как узнать ФИО владельца и номер телефона по госномеру ТС АХ3272НЕ, девушка уехала с места ДТП.

 11. AvatarРоман Адамчук:

  Здравствуйте, можно ли проверить авто по номеру ВН 3148 СІ и связаться с владельцем? Надо для переоформления авто.

 12. AvatarАлександр Николаевич:

  Добрий день! нужно связаться с владельцем АА9302МВ. в авто забыли сумку с ноутбуком

 13. AvatarАлександр Панфилов:

  Добрый день! Можно проверить машину на наличие штрафов, арестов, двойников, угонов ВС2986ВК

  • AvatarСергей Баутин:

   Можно проверить авто СН5942НХ. На аресты двойники штрафы угон. количество владельцев.можноли покупать такое авто по тех.паспорту.

 14. AvatarMr. Lemon:

  В googleplay есть приложение называется: Авто номера Украина. Через него можно сделать полную проверку авто