Як перевірити онлайн поліс ОСАГО

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 1 голос, середній: 5,00 з 5.
Досі багато людей вважають ОСАЦВ онлайн небезпечним способом оформлення страховки. Але насправді є багато способів перевірити реальність поліса як до оплати, так і після. Кожен водій, який застрахував свій автомобіль по ОСАЦВ, зможе перевірити дійсність поліса в режимі онлайн.

Щоб надійно зареєструвати страховку, фінансовий портал Finance.ua запустив онлайн каталог з підбору автоцивілки. Тепер кожен водій в Україні може швидко оформити ОСАЦВ та отримати електронний документ на пошту. Після оплати поліс автоматично заноситься до центральної бази МТСБУ та вважається дійсним.

Види перевірки ОСАЦВ в онлайн режимі

Перш ніж оформляти поліс, варто перевірити надійність страхової компанії – відвідати офіційний сайт, ознайомитись з інформацією та відгуками. Вибравши потрібний варіант, можна сміливо оформляти автоцивілку. Після реєстрації перевірити страховку можна на офіційному сайті МТСБУ двома способами:

  • за державним номером транспортного засобу;
  • через номер ОСАЦВ.

Результати пошуку можуть бути різними:

  1. Якщо страховка онлайн офіційно зареєстрована, результат пошуку за номером буде відзначений як “діючий”.
  2. У разі невдалої реєстрації автоцивілки пошук видасть “поліс не знайдений”. Головне – правильно ввести дані. Якщо результат залишається таким самим, користувачеві краще зв’язатися зі страховою компанією, оскільки його документ помилково міг бути не занесений до бази.
  3. Результати пошуку можуть видавати “поліс укладений, але не діє”. В даному випадку оформлення страховки пройшло успішно, але дата насправді ще не настала. Тому, оформляючи автоцивілку важливо прочитати умови договору перед оплатою, та перевіряти дійсність після зазначеної дати.
  4. В результаті показано кілька страховок за номером користувача. Під одним державним номером може бути зареєстровано кілька категорій транспортних засобів (авто, мотоцикл чи автобус). Крім того, водій міг невірно ввести страховий номер, або ж помилка знаходиться в самому документі, якого припустився страховик.

У будь-якому випадку, завжди можна звернутися до страхової компанії, що оформила ОСАЦВ. Варто врахувати, що через підроблену страховку не вдасться отримати виплату у разі ДТП. Тому поліс ОСАЦВ слід оформляти лише у перевірених місцях.

Коментарі