Як відновити права водія в Україні? Порядок та вартість відновлення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 21 голос, середній: 3,29 з 5.
Сучасне життя практично неможливо уявити без різних документів, серед яких паспорт, ІПН і, зрозуміло, водійські права. Природно, при втрати одного з цих документів, необхідно терміново зайнятися їх відновленням. У цій статті ми детально розглянемо процедуру відновлення прав водія, а також які документи для цього потрібні?

На жаль, якщо у вас вкрали водійські права або ви їх просто втратили, можна звернутися до поліції із заявою. Якщо пошук вкрадених або втрачених прав водія не увінчаються успіхом, потрібно відновити втрачені (викрадені) документи.

Отже:

 • Як відновити втрачені чи прострочені документи?
 • Скільки коштує відновити права водія?

Процедура відновлення прав водія при втраті в 2023 році полягає в тому, що автовласник (автомобіліст) звертається до Територіального сервісного центру МВС (колишні МРЕВ), пред’являє документи і повідомляє про факт втрати. Далі розглянемо, які будуть потрібні документи для відновлення вкраденого або втраченого посвідчення водія.

Як відновити права водія при втраті?

Які документи потрібні для відновлення прав водія?

Якщо посвідчення водія було втрачено, то автовласник звертається до Сервісного центру МВС і повідомляє про втрату. При цьому від автомобіліста будуть потрібні такі документи:

 • Паспорт;
 • Копія ІПН (ідентифікаційний номер платника податків);
 • Медична довідка.

Якщо документи були викрадені, необхідно звернутися до поліції із заявою про крадіжку, отримати довідку про те, що права були викрадені. Потім порядок дій такий самий, як і при втраті військових прав: звернутися до Сервісного центру МВС та пред’явити:

 • Паспорт
 • Копію ІПН (ідентифікаційний номер платника податків)
 • Медичну довідку
 • Довідку з поліції про факт крадіжки

Вартість послуги (Сервісний центр МВС)

 • Видача посвідчення водія у разі закінчення навчання та складання іспиту – 1185 грн
 • Обмін посвідчення водія при відкритті нової категорії – 1185 грн
 • Обмін посвідчення водія у разі відкриття нижчої категорії – 935 грн
 • Обмін посвідчення водія, яке було видано вперше на 2 роки – 515 грн
 • Видача дубліката воєнного посвідчення у разі крадіжки – 515 грн.
 • Обмін посвідчення водія у разі зміни персональних даних – 515 грн

Термін виконання послуги складає 5 робочих днів

Що робити, якщо ви втратили права за кордоном?

Погодьтеся, якщо неприємності відбуваються в рідній країні, то й вирішувати їх дещо простіше. Зовсім інша річ, якщо ви втратили свої права за кордоном. Природно для того, щоб відновити права водія вам знадобиться звернутися в сервісний центр за місцем проживання, тобто спочатку потрібно повернутися до рідної країни.

Але чи не залишати автомобіль без нагляду? Звичайно ж, можна доручити перегнати машину своєму другові чи знайомому, однак у деяких випадках це просто неможливо. Насамперед необхідно звернутися до місцевих правоохоронних органів із заявою про факт зникнення водійських прав. Після цього ви отримаєте довідку про те, що заявляли про зникнення документа на право керування транспортним засобом.

Далі можна діяти так:

 • Повернутись додому для відновлення прав у Сервісному центрі МВС;
 • Оформити міжнародні права, що дозволить вам одразу повернутися за кермо автомобіля. Для цього потрібно буде звернутися до місцевого органу, який видає права на керування транспортним засобом.

Важливо! Відновлення втрачених або вкрадених прав водія за кордоном проводиться на загальних підставах.

Відновлення прав водія після позбавлення їх судом

На жаль, водійські права можуть бути не лише втрачені. Їх можуть вилучити за рішенням суду. Найчастіше це відбувається через водіння у стані сп’яніння, після відмови проходження огляду на стан сп’яніння. Крім того, причиною позбавлення прав може бути ДТП, що спричинило серйозні травми або загибель людини.

Зрозуміло, це рішення можна оскаржити і у разі успіху повернути собі права. Для цього необхідно грамотно підготуватись до судового процесу, адже рішення апеляційного суду не підлягає оскарженню та є остаточним. Якщо це не вдасться зробити, необхідно дочекатися закінчення, встановленого судом терміну, протягом якого ви не маєте права керувати автомобілем. Тільки після цього питання про відновлення прав водія знову стане актуальним.

Порядок відновлення прав водія, після позбавлення їх судом, регламентується Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Для цього знадобиться наново пройти складання теоретичних та практичних іспитів з водіння на транспортному засобі тієї категорії, яка була зазначена у рішенні суду про позбавлення прав водія.

Коротко процес відновлення прав водія після позбавлення виглядає наступним чином:

 • Пройти медичний огляд для отримання медичної довідки 083;
 • Звернутися із заявою до сервісного центру МВС за місцем проживання;
 • Скласти практичний та теоретичний іспити.
 • Сплатити адміністративні послуги та бланкову продукцію.

При цьому у вас має бути паспорт та постанова суду про позбавлення прав водія.

Що робити, якщо вкрали техпаспорт?

Якщо, крім прав, вкрали ще й техпаспорт, необхідно звернутися до відділення поліції із заявою про крадіжку. Потім пройти позаплановий техогляд.

Як відновити прострочені водійські права?

Як відомо, права можуть видаватися на певний термін і часом трапляється так, що людина просто забуває вчасно змінити їх на нові. Також не можна забувати і про те, що після внесення змін особистих даних права водія вважаються дійсними лише протягом тижня.

Пам’ятайте, що прострочені права водія не є приводом для призначення штрафів. Втім, це не скасовує того факту, що вам потрібно буде отримати нові документи. Для цього знадобляться:

 • Медична довідка;
 • Паспорт;
 • Посвідчення водія з терміном дії, що минув.

У даному випадку процедура буде повністю аналогічною звичайному отриманню водійських прав, за винятком одного важливого пункту – відсутності необхідності повторно скласти теоретичні та практичні іспити з водіння. Усі необхідні процедури можна буде пройти лише за один день.

Коментарі

 1. Avatar
  Александр Орлов 85

  Добрый день! У меня были изъяты права и выдоны временные ещё 2012г. Полочилось так что машину продал и провами не занимался. Сейчас хочю востоновить прова, но не могу найти эти старые временные но они всё равно давно просроченные. Что мне делать с чего начинать, или заново надо сдавать?

 2. Avatar
  Александр Семенов

  Добрый день. Я сам из Луганска , потерял водительское удостоверение. У меня вопрос где я могу взять медицинскую справку? Конкретней где ее взять в г. Северодонецк? Спасибо.

 3. Avatar
  sosisich24817 123

  Добрый день. Если права были до 2045 года мне при восстановлении дадут на тот же срок или по новому на пару лет которые ?

 4. Avatar
  Максим Почтарь

  Добрый день! Я написал заявление в полицию об утере прав. Как долго ждать ответ с полиции и как долго мне их будут восстанавливать?

 5. Avatar
  Сергей Огневенков

  Добрый день. Украдены украинские права в Польше. Получил я их в Киеве. Могу ли я восстановить права не в Киеве а в другом городе Украины, например во Львове. Документы необходимые имею с собой.

 6. Avatar
  Yliusha Nikolea

  Здравствуйте друзья! Сам я из Черновцы. В пятницу потерял права в Италии, мне в следующем понедельнике ехать на родину. Скажите как мне быть!? Можно кто то без меня зделать права в Украине и отправить мне их сюда!? Или только ехать самому и все зделать!?
  У вас в статье написано что можно зделать международные права! Можете по подробнее объяснить!? Что и куда нужно обращятся!? Спасибо большое. Я уже был у Carabinieri зделал заведение…
  Но права мне нужны через неделю! Как быть друзья!? Спасибо!

 7. Avatar
  Павел Полищук

  Как получить водительские права категории d

 8. Avatar
  Hot D

  У меня была украдена сумка с документами( права, тп, паспорт). Можно ли по справке, которую мне выдали в ДМСУ ( на енй указана моя прописка, номер старого паспорта и тд) восстановить права?

 9. Avatar
  Лена

  Что делать, если водительское удостоверение (пластик) порезали ножницами на 3 части?

 10. Avatar
  Андрей Коряшкин

  Утеря прав, нужна ли мед.справка для восстановления?

 11. Avatar
  ЕВГЕНИЙ

  Потерял права ((( нашёл сппавку об сдаче экзаменов ))) мне повезло и что делать дальше? Огромное спасибо!!!

  • Avatar
   Сергей

   Обратится в сервисный центр отстоять очередь заплатить пошлину написать заявление,сфоткают и получите права

 12. Avatar
  Сергій

  Я утерял права! Справи о окончании курсов нет!сдавал в 1994 г! Что делать?

 13. Avatar
  Сергей

  Помощь в восстановление водительских прав после лишения их судом.

 14. Avatar
  Yulia

  Я гражданка Белоруси, мои права белорусского образца были украдены в Испании, проживаю на территории Украины 10 лет по ПМЖ, украдены все дрмументы, паспорт, Пмж. Их восстанавливают минимум 3 месяца через бел посольство. Выехать в Беларусь для восстановления прав я тоже не могу, у меня нет никаких доков на руках! Вопрос в том, могу ли я восстановить или получить права и тех паспорт на авто, регистрация которого украинская, в Киеве до получения всех доков, без авто 3 месяца я просто не выживу! Имеются фотографии всех украденых документов. Спасибо!

 15. Avatar
  Юлия

  Важно, при себе иметь мед.справку!

 16. Avatar
  костя

  подскажите пожалуйста ,что делать в такой ситуации когда машина в Луганске без тех паспорта,а в мвд Украины говорят нужна машина физически.замкнутый круг.

 17. Avatar
  руслан

  украли пару год назад права з документами получил новие недавно вернули старие права вони дийсни

 18. Avatar
  Вова

  Возможно ли восстановить украинские права в России документы и справки о бокончании ДОСААФ есьть

 19. Avatar
  Олег

  Добрый день. Я нахожусь в Португалии, потерял вод. права кат. С. я учился в 1994 г.в ЧЕРНОВИЦКИЙ ДОСААФ . Консульство смогло зделать бумаго со всеми даными , номер , серия и год выдачи , права без ограничения продолжительности . Бумаг из школы нет. Что делать ?

 20. Avatar
  Георгий

  Как долго их восстанавливают

 21. Avatar
  Владислав

  Добрый день, утеряны права, нужны ли медицинские справки при восстановлении?

 22. Avatar
  женя

  Сообщение…що робити якщо вмене в зоні ато при обстрілі згоріли права що робити і які папери треба подавати в мрео.

 23. Avatar
  Рома

  Если в Польше за вождения в нетрезвом виде лишили прав то в Украине я смогу их восстановить

  • Avatar
   Руслан

   А смысл ???? Вас и в Украине лишат прав за вождение в нетрезвом виде ! Мозги нужно восстановить , а не права !

  • Avatar
   Жорж

   А нахрена ты их с собой брал? Сел за руль пьяным выкинь права. Получил бы штраф и все в Украине никто бы ни сном ни духом про ьвои приключения у ляхов 🙂

  • Avatar
   Артём Кузьменко

   Рома дай свои данные нужно спросить что то?

 24. Avatar
  Николай г Торецк

  Необходимо ли походить тетирование при восстановлении водительских прав

  • Avatar
   Николай г Торецк

   права утеряны 22.06.2017.какие необходимо предоставить документы.Аналогично с техпаспортом

   • Avatar
    Владислав

    Николай, восстановили права, не подскажете, какие нужны документы??мед.справки нужны?

 25. Avatar
  Оля

  А мед. справку при восстановлении прав уже не надо?

 26. Avatar
  Николай

  День добрый я хотел узнать. У меня лишение прав по 130 статьи. Суда не было так как не правильно составлен протокол. После изъятия прав прошло 7 месецов суда не было права не хотят отдавать.как мне поступить