Як убезпечити агропідприємство в умовах воєнного стану

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Як убезпечити агропідприємство в умовах воєнного стану

 

В сучасному агробізнесі в умовах воєнного стану питання убезпечення товарних запасів та обладнання набуває зовсім іншого вигляду і набирає дедалі більшої актуальності. Враховуючи, що війна лише додала проблем до і без того існуючих. Вплив кліматичних змін, природні катастрофи, пожежі та інші непередбачувані події, що можуть завдати суттєвих збитків аграрним підприємствам. Отже, необхідність у захисті майна стає очевидною. Проте багато аграріїв все ще вагаються перед тим, як зробити крок до страхування, – зазначили в страховій компанії ІНГО.

 

Особливістю агрострахування є його здатність враховувати специфіку кожного господарства. Страхові компанії пропонують індивідуальні умови страхування, адаптовані під конкретні потреби та ризики, з якими стикається аграрій. Це означає, що страхування може охоплювати як товарні запаси, елеватори, складів зі зберігання продукції, самої продукції, а саме зернових, олійних, заводів з виробництва с/г продукції, в т.ч. виробничого обладнання. Такий підхід дозволяє мінімізувати ризики втрат від природних катастроф, пожеж, крадіжок та інших непередбачуваних подій, забезпечуючи стабільність бізнесу.

 

Однак, попри очевидні переваги, страхування залишається недооціненим серед багатьох аграрних підприємств. Однією з головних причин цього є його вартість. Для багатьох господарств витрати на страхування здаються занадто великими порівняно з потенційними вигодами. Малим та середнім аграріям складно виділити значні кошти на страхування, особливо в умовах фінансових обмежень. До того ж, існує певна недовіра до страхових компаній. В першу чергу через недостатність інформації про умови страхування та механізми виплат. Процес оформлення договору страхування також часто вважається складним і тривалим, що додає ще однин бар’єр.

 

Щоб змінити цю ситуацію, страхові компанії працюють над підвищенням прозорості умов страхування та пропонують гнучкі тарифні плани, адаптовані під фінансові можливості підприємств. Вони також організовують освітні семінари та консультації для аграріїв, розповідаючи про переваги страхування та допомагаючи зробити правильний вибір. Так, страхова компанія ІНГО виступила спеціальним партнером Grain Storage Forum, який відбувся 28-29 травня у Київському гольф-центрі.

 

Експерти ІНГО розповіли про свої нові програми страхування, які включають покриття від воєнних ризиків, та цілий комплекс убезпечення всіх напрямків агробізнесу, розпочинаючи з вирощування та зберігання, закінчуючи транспортуванням та реалізацією.

 

ІНГО однією з перших страхових компаній в Україні почала страхувати підприємства від воєнних ризиків. В першу чергу було розширено програму страхування озимих посівів, яка включає до стандартного страхового захисту додаткове покриття воєнних ризиків. Тобто, окрім стандартних ризиків, таких як різноманітні негативні погодні фактори (надзвичайно низька температура, льодова кірка, випрівання, посуха тощо),

ІНГО страхує ризики пошкодження посівів в результаті подій, що стали наслідком воєнних дій. Застрахувати від воєнних ризиків можна озимі посіви, що знаходяться на неокупованій території, але не ближче 50 км від зони бойових дій або державного кордону з республікою білорусь та російською федерацією. На весняно-літній період починає діяти аналогічна програма страхування майбутнього врожаю. Страховик зобов’язується виплатити збитки за пошкодження посівів чи врожаю як внаслідок повітряних атак, так і через безпосередні дії військових (в тому числі маневри чи інші дії), переміщення військової техніки, будівництво оборонних споруд. Навіть включили опцію компенсації витрат на розмінування.

При перевезенні зернових ІНГО пропонує використовувати програми страхування вантажів – зернових, олійних та інших культур, що вирушають на експорт. Компанія готова убезпечити їх відповідно до потреб клієнтів або вимог контрактів на постачання (включаючи захист за стандартами GAFTA, FOSFA тощо).

 

Для трейдерів і перевізників, окрім безпосереднього страхування вантажів та страхування відповідальності, ІНГО вже понад рік виступає в якості офіційного Гаранта в системі спільного транзиту NCTS (New Computerized Transit System), а також надає внутрішні гарантії згідно Митного кодексу України.

 

Важливою перевагою страхування є гарантія швидких та своєчасних виплат у разі настання страхового випадку. Це допомагає підприємствам швидко відновити свою діяльність та мінімізувати збитки.

 

Таким чином, страхування є важливою складовою стратегії ризик-менеджменту для аграрних підприємств. Незважаючи на наявні перешкоди, воно може забезпечити стабільність та впевненість у завтрашньому дні. Завдяки індивідуальному підходу та професійній підтримці страхових компаній, аграрії мають змогу захистити своє майно та мінімізувати ризики фінансових втрат, що в довгостроковій перспективі сприятиме зміцненню їхньої позиції на ринку.

 

Коментарі