AM Best моніторить ситуацію з Vesttoo та роль страховиків при передачі ризику

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Міжнародне рейтингове агентство AM Best випустило звіт, присвячений кредитному ризику контрагента зі перестрахування та форми застави страховиків. Актуальність дослідження AM Best продиктована ситуацією навколо ізраїльського insurtech-стартапу Vesttoo.

Нагадаємо, Vesttoo опинився в центрі скандалу у зв’язку з передбачуваним шахрайством під час надання застави при передачі страхових ризиків. Сума підроблених акредитивів (LOC), оформлених на платформі Vesttoo, оцінюється у $4 млрд.

Аналітики AM Best «наголошують на важливості ретельного управління кредитним ризиком контрагента», але не можуть визначити, які банківські кредити безпосередньо пов’язані з транзакціями Vesttoo.

Рейтингове агентство вивчило список постачальників LOC за період з 2021/22 року і виявило «помітне зростання» кількості LOC у деяких банків.

За даними AM Best, це особливо помітно у China Construction Bank Corp., яка у 2022 році збільшила свою частку LOC на $1,2 млрд і є основним фігурантом скандалу з Vesttoo.

«AM Best стежить за ситуацією в частині страховиків, які мають суттєві суми кредитного ризику контрагента із перестрахування та покладаються на різні форми застави», – йдеться у звіті.

Коментарі