Індекс очікувань ділової активності в Україні наблизився до рівноважного значення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
У серпні 2023 року Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в Україні трохи покращився до 49,3 порівняно з 48,8 у липні.

Нагадаємо, протягом кількох попередніх місяців цей показник був вищим за умовне рівноважне значення в 50,0 пунктів.

«Збереження значних ризиків безпеки, обмеження експортної логістики та скорочення обсягу експорту продукції, нові руйнування інфраструктурних об’єктів, підвищення цін на пальне, повільне відновлення ринку праці стримують економічну активність підприємств та негативно впливають на очікування респондентів», – прокоментували у НБУ.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування відомо, що Індекс очікувань на ділову активність розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.

В опитуванні за серпень взяли участь 494 підприємства, секторальний показник для підприємств торгівлі становив 52,5 пункти проти 51,6 місяцем раніше. Для будівельних підприємств цей показник становив 51,0 пунктів проти 51,3 пунктів у липні.

Підприємства зі сфери послуг, як і місяцем раніше, — 47,3 пунктів. Секторальний показник для промислових підприємств трохи знизився до 48,8 порівняно з 48,2 місяцем раніше.

Коментарі