Індекс очікувань ділової активності в Україні знизився на 2 процентні пункти

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
У липні 2023 року Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в Україні знизився на 2 процентні пункти до 48,8 порівняно з 50,8 у червні.

Нагадаємо, протягом попередніх трьох місяців цей показник був вищим за умовне рівноважне значення в 50,0 пунктів.

«Бізнес у липні стримано оцінив результати діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі після трьох місяців позитивних очікувань», – йдеться у прес-релізі НБУ. Серед факторів, які на думку респондентів вплинули на зниження ІОДА – перегляд ціноутворення для підприємств на ринку електроенергії, повернення на довоєнне оподаткування цін на пальне, зупинка зернового коридору, посилення обстрілів інфраструктурних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування відомо, що Індекс очікувань на ділову активність розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.

В опитуванні за липень взяли участь 490 підприємств, секторальний показник для підприємств торгівлі становив 51,6 пунктів проти 52,5 місяцем раніше. Для будівельних підприємств цей показник становив 51,3 пунктів проти 58,6 пунктів у травні.

Підприємства зі сфери послуг – 47,3 проти 48,9, на місяць раніше. Секторальний показник для промислових підприємств трохи знизився до 48,2 порівняно з 51,0 місяцем раніше.

Коментарі