Інфляція в Україні становить 3,3% річних, але найближчими місяцями може прискоритися: НБУ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
За даними Державної служби статистики України, споживча інфляція у травні 2024 року порівняно з показником за квітень прискорилася з 3,2% до 3,3% річних. У місячному вимірі споживчі ціни зросли на 0,6%.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування відомо, що фактичний темп зростання цін у звітному місяці залишався нижчим за прогнозний показник 3,6%, який міститься в Інфляційному звіті НБУ за квітень 2024 року.

Згідно з НБУ, відхилення від прогнозу пояснюється суттєвішим, ніж очікувалося, зниженням цін на сирі продукти харчування. «Це пов’язано як з ефектами теплої погоди, так і меншим тиском на витрати бізнесу через здешевлення сировини під впливом значних торішніх врожаїв. Також повільніше дорожчало паливо через нижчу ціну на нафту», – прокоментували у НБУ.

Згідно з коментарем НБУ, у наступні місяці очікується прискорення зростання споживчих цін через подорожчання електроенергії та нижчих урожаїв, а також подальше збільшення видатків бізнесу, у тому числі на оплату праці.

Нагадаємо, Правління Національного банку України знизило облікову ставку на 0,5 п.п. до 13% річних з 14 червня 2024 року.

Коментарі