Інфляція в Україні до кінця 2025 року сповільниться до однознакового рівня: НБУ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Національний банк України опублікував щоквартальний інфляційний звіт, в якому міститься прогноз рівня інфляції на найближчу та середньострокову перспективу.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування з Інфляційного звіту за липень відомо, що за базовим сценарієм прогнозу НБУ інфляція знизиться до однознакового рівня вже наприкінці цього року і в 2027 році досягне цільового значення 5%. Зростання економіки цього року сповільниться до 2,1%, а наступні роки зростатиме на 2-3% щорічно.

«Базовий сценарій прогнозу НБУ ґрунтується на припущенні про повільне повернення економіки до нормальних умов функціонування та враховує збереження суттєвих видатків бюджету на оборону у 2026 році та потребу у значних обсягах зовнішнього фінансування на прогнозному горизонті», – йдеться у звіті НБУ.

Національний банк України має намір і надалі зберігати жорсткі монетарні умови, щоби забезпечити постійне зниження інфляції до 5%.

Нагадаємо, споживча інфляція у червні 2025 року порівняно з попереднім місяцем уповільнилася з 15,9% до 14,3% річних. У місячному вимірі споживчі ціни зросли на 0,8 в.п.

Коментарі