НБУ оголосив про перехід до керованої гнучкості валютного курсу

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Національний банк України оголосив про відмову від фіксованого курсу національної валюти та перехід до керованої гнучкості цього показника.

Таке рішення НБУ ухвалив на тлі сталого прогресу у зниженні інфляції, накопичення значного рівня міжнародних резервів, збільшення привабливості гривневих депозитів та ОВДП.

Як повідомляє інтернет-ресурс УкрСтрахування, офіційний курс національної валюти встановлюватиметься за результатами операцій на міжбанківському валютному ринку, але НБУ продовжить контролювати ситуацію на валютному ринку, компенсуючи структурний дефіцит іноземної валюти.

«Завдяки цьому курс змінюватиметься в обидві сторони. У той же час НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення», – йдеться у повідомленні НБУ.

Курс на готівковому валютному ринку, де можуть купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими самими правилами, що й раніше.

«Такий режим має не лише зберегти стійкість економіки та фінансової системи на тлі повномасштабної війни, а й посилити її завдяки збільшенню стійкості до зовнішніх та внутрішніх шоків», – прокоментували у НБУ.

Коментарі