
Зміни спрямовані на підвищення стійкості фінансових компаній та передбачають, зокрема, уточнення вирахувань при розрахунку достатності власного капіталу.
Інтернет ресурсу УкрСтрахування з прес-релізу НБУ відомо, що вимога щодо достатнього розміру власного капіталу фінансової компанії залишиться незмінною – від 10 до 50 млн грн залежно від кількості та видів фінансових послуг.
Змінами також передбачено амортизацію субординованого боргу, що включається до власного капіталу фінансової компанії, а також уточнені показники у формулі нормативу левериджу.
Згідно з НБУ, нові зміни почнуть діяти 1 січня 2026 року.
Раніше Національний банк України ініціював обговорення проєкту постанови, якою буде запроваджено вимоги до регулювання валютного ризику об’єднаної кредитної спілки та уточнено розрахунок пруденційних нормативів кредитних спілок.
Коментарі