Облікову ставку в Україні збережено на рівні 15,5% річних: НБУ

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Правління Національного банку України залишило без змін облікову ставку на рівні 15,5% річних.

Згідно з НБУ, інфляційні очікування залишаються високими, а проінфляційні ризики, зокрема пов’язані зі зростанням енергодефіциту та бюджетних потреб, посилилися.

«У таких умовах, щоб зберегти привабливість гривневих активів, стійкість валютного ринку та стійку тенденцію зниження інфляції до 5% на горизонті політики, НБУ підтримуватиме відносно жорсткі монетарні умови», – йдеться у прес-релізі НБУ.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування з повідомлення НБУ відомо, що уповільнення інфляції сприятиме надходження нового врожаю, заходи монетарної політики та зниження витрат підприємств на забезпечення безперебійної роботи в умовах енергодефіциту. У НБУ знову наголосили, що повномасштабна війна залишається основним ризиком для інфляційної динаміки та економічного розвитку.

Базовий сценарій жовтневого макропрогнозу НБУ передбачає зниження облікової ставки у першому кварталі 2026 року.

Коментарі