В Україні Індекс очікувань ділової активності продовжує знижуватися

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
За підсумками опитування, проведеного Національним банком України у грудні 2023 року, Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) перебував на рівні 45,7 пунктів порівняно з 49,1 у листопаді. Погіршення показника ІОДА за місяць склало 3,4 пункти, що нижче від умовного рівноважного значення в 50,0 пунктів.

У прес-релізі НБУ йдеться: «Невизначеність із тривалістю бойових дій, ризики неритмічності надходжень та недостатності обсягів міжнародної допомоги, зростання витрат на логістику через блокування кордону, високі ціни на пальне, звуження інвестиційного попиту, брак кваліфікованих кадрів та послаблення попиту негативно вплинули на оцінки підприємств, що беруть участь, усіх секторів. щомісячних опитуваннях».

Інтернет ресурсу УкрСтрахування відомо, що Індекс очікувань ділової активності розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.

В опитуванні за грудень взяли участь 426 підприємств, секторальний показник для підприємств торгівлі становив 46,9 пунктів проти 50,9 місяцем раніше. Для будівельних підприємств цей показник становив 42,1 пунктів проти 40,6 пунктів у листопаді.

Підприємства зі сфери послуг – 44,0 проти 48,4 пунктів на місяць раніше. Секторальний показник для промислових підприємств становив 46,9 проти 49,2 у листопаді.

Коментарі