Як отримати компенсацію за пошкоджене обстрілами житло

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Як отримати компенсацію за пошкоджене обстрілами житло

Після кожного ракетного обстрілу, що залишає після себе зруйновані домівки, багато людей задаються питанням: як отримати компенсацію за збитки? Чи варто чекати на дієвий державний механізм відшкодувань? Які документи для цього необхідні?

Якщо у вас була оформлена страховка з покриттям воєнних ризиків, це завдання стає значно простішим. В страховій компанії ІНГО, яка однією з перших почала страхувати житло від воєнних ризиків, підтвердили, що вже давно проводять відшкодування за такими збитками. За інформацією страховика, найбільше заявок на компенсації останнім часом надходить з Києва.

Наприклад, тільки 8 липня компанія отримала одразу кілька повідомлень про страхові випадки з Шевченківського району, де внаслідок ракетного удару незначні пошкодження отримали кілька застрахованих квартир. Одразу 3 квартири на вул.Глибочицькій та квартира на Коломийському провулку, що у Голосіївському районі. Характер пошкоджень практично однаковий для всіх випадків – незначна руйнація вибуховою хвилею та пошкодження уламками. В результаті шкоди зазнали вікна та двері, частково внутрішнє оздоблення, зіпсовані деякі меблі та комунікації.

За словами керівника департаменту врегулювання збитків СК ІНГО Олега Коваленко-Кужольного, після подачі всіх необхідних документів, клієнти отримали виплати вже протягом двох тижнів. Як з’ясувалося, власниця однієї з квартир застрахувала своє житло за 10 хвилин до моменту обстрілу. І хоча на той момент договір страхування ще вступив в дію, в ІНГО прийняли рішення в якості виключення сплатити постраждалій власниці 50 000 грн. у вигляді благодійної допомоги. Інші суми компенсації варіювалися від 32 до 109 тисяч гривень залежно від ступеня пошкоджень. Це відшкодування дозволило власникам швидко розпочати ремонт, щоб вже найближчим відновити нормальне життя.

«Ми розуміємо, наскільки важливо для людей отримати фінансову підтримку якнайшвидше. У наших випадках застраховані квартири отримали незначні пошкодження, тому метою було забезпечення клієнтів необхідними коштами для повного відновлення житла без затримок. Ми працюємо максимально оперативно, щоб люди могли повернутися до нормального життя», – прокоментував Олег Коваленко-Кужольний.

Для отримання відшкодування компанія вимагає надати мінімум документів. В першу чергу – письмове повідомлення про настання події та договір страхування. Факт настання страхового випадку встановлюється на підставі довідки з поліції, яку теж потрібно долучити до страхової справи. Також знадобляться паспорт та ІПН страхувальника чи вигодонабувача, документи, що підтверджують право власності на застраховане майно та власне заяву про виплату страхового відшкодування.

Що робити аби швидко отримати страхову виплату:

  1. Негайно, як тільки стане відомо, але не пізніше 2-х календарних днів сповістити страховика про настання випадку.
  2. Письмово оформити та направити страховику повідомлення про випадок протягом 3-х робочих днів.
  3. В залежності від характеру події звернутися до компетентних органів для встановлення факту, причин та наслідків настання події (в цьому випадку ДСНС або поліція).
  4. Надати страховій компанії необхідні документи для встановлення причин та характеру страхового випадку, а також подати заяву про виплату страхового відшкодування.

Рішення щодо виплати страхового відшкодування приймається протягом 30 календарних днів з дня надання всіх необхідних документів.

В ІНГО запевнили, що після подачі документів і підтвердження страхового випадку процес виплати зазвичай відбувається без затримок і відбувається швидше регламентованого. «Наша компанія завжди дотримується своїх зобов’язань перед клієнтами. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити їм швидке та надійне відшкодування збитків», – підсумував Олег Коваленко-Кужольний.

Коментарі