
Згідно з НБУ, за звітний період кількісний склад ринку небанківських фінансових установ скоротився на 8 компаній.
У лютому 2026 року небанківський фінансовий ринок України залишили 4 фінансові компанії, 3 кредитні спілки та 1 колекторська компанія. Крім цього, НБУ змінив обсяг ліцензії на вид діяльності щодо надання фінансових послуг (розширення обсягу ліцензії) однієї фінансової компанії.
Станом на 1 березня 2026 року загальна чисельність небанківських фінансових установ України складає 76 компанія, у тому числі на ринку працюють 57 страховиків та 45 страхових брокерів. Із загальної кількості страховиків на ринку працюють 47 non-life та 10 страховиків життя.
Інтернет ресурсу УкрСтрахування зі звіту НБУ відомо, що Національний банк України у звітному місяці отримав 188 запитів на реєстраційні та ліцензійні дії.
Кількість запитів від фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 118. Кількість запитів по банкам – 30, по кредитним спілкам та колекторським компаніям – 10, по страховикам – 30.

Коментарі