Переоформлення авто в Україні: вартість, документи, етапи процедури

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (28 оценок, среднее: 2,75 из 5)

Loading...

При переоформленні транспортного засобу у 2021 році автовласник може звернутися до Сервісного центру МВС незалежно від місця проживання чи реєстрації авто. Це значно полегшує процедуру переоформлення авто в Україні, робить її максимально зручною як для колишнього, так і для майбутнього автовласника.

Розберемося, які документи необхідні для переоформлення авто, якою є вартість процедури, як виглядає алгоритм дій – етапи процесу перереєстрації.

Пакет документів для переоформлення авто в Україні

Перелік документів, які повинен мати на руках автовласник, щоб здійснити процедуру переоформлення авто, має такий вигляд:

 1. Паспорт та ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) продавця та покупця авто.
 2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
 3. Документи, що підтверджують право власності. Це можуть бути договори купівлі/продажу ТЗ, дарственные, документи, завізовані в нотаріальній конторі, спадщину тощо.
 4. Заява на перереєстрацію ТЗ (заповнюється у Сервісному центрі).
 5. Оцінка вартості транспортного засобу.
 6. Квитанції (платіжні доручення) щодо оплати послуги.
 7. Довіреність (якщо переоформлення здійснює уповноважена особа).

У яких випадках потрібні додаткові документи на переоформлення ТЗ?

Щоб відповісти на питання, як переоформити машину, слід врахувати таке: якщо перереєстрацією займається третя особа без власника, вона повинна додатково подати власний документ, що підтверджує особу (паспорт), нотаріальну довіреність, а також довідку про відсутність обтяжень. Необхідно пам’ятати – довідка дійсна лише у день її безпосередньої видачі. Крім цього, якщо машину раніше було зареєстровано за межами держави, потрібно буде додатково надати:

 • митну декларацію;
 • договір купівлі-продажу;
 • сертифікат відповідності, де має бути зазначений екологічний стандарт МС – не менше «Євро-5»;
 • транзитні (червоні) номери;
 • акт приймання/передачі, підкріплений підписом дилера.

У випадку, коли ТЗ купувалося в кредит, потрібно додатково мати кредитний договір, довідку з банку, що підтверджує погашення позики, а також заяву про те, що вона не проти переоформлення машини.

Етапи переоформлення ТЗ

При вирішенні питання, як переоформити авто в Україні, потрібно враховувати те, що машину можна зареєструвати повторно декількома способами через нотаріальну контору або, скориставшись послугами Сервісного центру МВС. У першому варіанті потрібно подати довідку про те, що автомобіль не має кримінального минулого та сьогодення (перевірка авто за держномером), сплатити держмито (17 – 85 грн.) та послуги нотаріуса – як правило, 1% від загального розміру угоди. Другий варіант – переоформлення ТЗ у будь-якому відділенні сервісного центру МВС, що значно дешевше і включає такий алгоритм дій:

 1. Отримати та заповнити договір купівлі/продажу (безкоштовно).
 2. Зробити кілька копій договору, одну з яких передати співробітнику сервісу щодо правильного заповнення документа. (Все це можна зробити у Сервісному центрі МВС).
 3. Після перевірки договору (не більше 10 хвилин) співробітник Сервісного центру проводить перевірку авто за вінкодом. Це ще триватиме кілька хвилин.
 4. Завершивши огляд машини, співробітник підготує протягом не більше 20 хвилин новий техпаспорт та номери.

З моменту отримання номерів та техпаспорту машину вважають переданою новому господареві.

Важливо! Слід пам’ятати, що законом регламентується час на перереєстрацію МС. Цей термін становить 10 днів із моменту покупки автомобіля.

ЦІНА ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБИ

Окрім надання необхідного пакету документів для переоформлення авто, при зверненні до Сервісного центру МВС потрібно сплатити:

 • Вартість послуги 152,63 грн. – для ТЗ вітчизняного виробництва;
 • Для ТЗ іноземного виробництва – 190,15 грн;
 • Для мототранспорту вітчизняного виробництва – 148,63 грн;
 • Для мототранспорту іноземного виробництва – 186,15 грн.;
 • Для причепів вітчизняного виробництва – 148,63 грн.;
 • Для мопедів – 54,83 грн.

Вартість бланку свідоцтва – 219 грн. Таким чином, загальна вартість включає вартість послуги + вартість бланку.

Нововведення до порядку переоформлення ТЗ не передбачають жодних податків, якщо приватна особа протягом звітного року реалізує не більше одного легкового автомобіля, мопеда чи мотоцикла. У ситуації, коли той самий продавець реалізує перелічені види транспортних засобів більше одного разу за звітний рік, він зобов’язаний сплатити податок з доходу фізичних осіб (ПДФО) у вигляді 5%+1,5% військового сбора. За продаж третього протягом звітного періоду авто продавець заплатить 18% ПДФО + 1,5% військового збору.

Такий же податок слід сплатити за переоформлення будь-якого іншого транспортного засобу, крім легкового автомобіля, мопеда чи мотоцикла (стаття 173 Податкового кодексу України).

Більш детально ознайомитись з інформацією можна тут.

Зняття транспорту з обліку

Щоби переоформити машину в Україні, її не обов’язково знімати з обліку. При переоформленні автомобіля, власник в обов’язковому порядку звертається до експерта-криміналіста для огляду автомобіля. Сам огляд здійснюється на безоплатній основі, але за друк на довідці потрібно сплатити 50 грн.

Важливо! Декілька слів про експертизу. Побіжний огляд транспорту перед перереєстрацією на іншого власника має бути здійснений в обов’язковому порядку спеціалістом. Проте експертиза з VIN-коду щодо виявлення кримінальної історії машини (арешт, викрадення, відповідність номерів кузова і т.д.) проводиться тільки за особистою заявою покупця ТЗ. Процедура не є обов’язковою, але рекомендованою.

Як зберегти старі номери після переоформлення авто?

Хороша новина полягає в тому, що зберегти за собою старі номери після переоформлення авто можна. Для цього у Сервісному центрі МВС потрібно заповнити заяву на відповідальне зберігання номерних знаків зареєстрованих або знятих з обліку транспортних засобів для подальшого закріплення за іншими транспортними засобами цього ж власника.

Крім заяви потрібно:

 • посвідчення особи/паспорт
 • реєстраційний документ на транспортний засіб
 • квитанція про оплату послуги (вартість відповідального зберігання становить 3,60 грн. за добу).

На завершення скажемо, що створення Сервісних центрів МВС значно спростило процес переоформлення транспортного засобу, так і інші операції, пов’язані з транспортним засобом. Крім скорочення загальної кількості бюрократичних процедур, які раніше мав долати автовласник, помітно підвищилася інформаційна прозорість та доступність сервісу на всій території України.

18 коментарів

Залишити відповідь
Войти через: 
 1. AvatarЕвгений Дегтярь:

  Здраствуйте. Подскажите пожалуйста я приобрел машину по техпаспорту а хазяин сейчас находится за границей и ближайшее время не планирует возвращатся. как можно поставить машину на учет на себя ?возможно с иностранной довереностью ?связь с хозяином есть. спасибо

 2. AvatarНиколай Севрюков:

  Здравствуйте. Подскажите пожалуйста возможно ли такое.
  Я у тестя купил авто, но не переоформлял его на себя. Вопрос следующий. Я собираюсь менять авто и хочу оставить номерные знаки на новую машину. Как это возможно? Получается чтобы купить новую машину, мне нужно продать старую. Возможно есть возможность оставить номерные знаки на хранение в МРЕО? Если такова возможность есть, то как потом номера переоформить на меня сняв с тестя? Спасибо

 3. AvatarСергей Балюн:

  Если в свидетельстве о регистрации нету графы -тип топлива. Возникнут ли проблемы из-за этого, при перерегистрации авто на нового владельца?

 4. AvatarБагдан Кравченко:

  Здравствуйте, подскажите пожалуйста возможно ли переоформление с грузпаза в пассажира?Если да то какие нужно документы? Как эта процедура проходит?

 5. AvatarSturman Basov:

  Есть грустная перспектива в ближайшем время отойти в мир иной, хочу авто переоформить на жену, не будет ли претензий со стороны сервисного центра, если цену сделки укажу, например 100 долларов? Спасибо за ответ.

 6. AvatarВиктор Колодиенко:

  Подскажите ,кто знает ??? При покупке микроавтобуса фольксваген Т-4 – категория В пассажир нужно платить налог 3-5 % ??? и если грузовой вариант ? пишут ,что нужно , а ,где и вовсе неупоминают об этом … ??? Спасибо !

 7. AvatarЮлия Кравчук:

  Добрый день, подскажите возникнут ли проблемы, при переписке авто если в свидетельстве о регистрации ТС указан двигатель 1200 объем, а по факту 1600 ?

 8. AvatarМария:

  Есть авто купленое по доверенности и передоверенности лет 10 назад на донецких номерах доверенность утеряна,как переоформить авто на себя?

 9. AvatarNataliia Kinash:

  Вступила в наследство на автомобиль, нужно ли при продаже ставить на учет на меня или можно сразу переоформлять на покупателя?

 10. AvatarДанил:

  Здравствуйте, подскажите пожалуйста, у меня на автомобиле стоят ещё старые чёрные номера, а при замене номера, цифры на номера останутся теже или изменятся?

 11. AvatarAlexandr Shapovalov:

  Здравствуйте.
  Подскажите, а если был преобретен новый автомобиль и его поставилили на учёт на человека, а на этом человеке есть под учётом ещё один автомобиль. То для снятия старого автомобиля с учёта необходимо ещё какие-то налоги уплачивать?

 12. AvatarРоман Фальшовник:

  День добрый.
  Хотел бы углубиться в вопрос и поинтересоваться.
  Отец хочет отдать сыну авто, бесплатно, не снимая с регистрации и не меняя номера (номера получены в 2006 году, при покупке авто). Какова процедура переоформления авто в данном случае?

  • AvatarВиктор Шапоренко:

   У меня точно такая же ситуация. Подскажите, пожалуйста, у Вас получилось переоформить? Что с номерами и цена?

   • AvatarРоман Фальшовник:

    Добрый день. Вопрос решил просто, машину не переоформляли, оставили все как есть. Переофрмлять будем только при продаже третьим лицам. Остался только вопрос со страховкой, так как на момент передачи мне авто, действовала страховка отца (оформлена на всех лиц управляющих данным авто), а подходит срок.