Скільки тримається алкоголь у крові та як розрахувати його вміст?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 13 голосів, середній: 3,69 з 5.
алкоголь в крови
У цій статті йдеться про допустиму норму алкоголю в крові водія, в яких одиницях вимірюється, як визначити перевищення допустимого рівня та багато іншого, що стосується ризиків від вживання алкоголю автомобілістом.

Іноді, через різні обставини, навіть найзавзятіші прихильники тверезості можуть порушити свої принципи і сісти за кермо автомобіля після прийняття міцних напоїв. Очевидно, що такий необачний вчинок пов’язаний із високим ризиком стати учасником, а то й винуватцем дорожньо-транспортної пригоди. На жаль, багато автомобілістів усвідомлено приймають цей ризик, сідаючи за кермо після випитого келиха пива, вина або міцніших напоїв.

Важливе доповнення: у 2021 році Верховна Рада України проголосувала Закон №2695 «Про внесення до деяких законодавчих актів змін щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», згідно з яким посилено відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Так, за перше порушення такого роду водій заплатить штраф у розмірі 17 тисяч гривень. За друге та третє порушення слідує збільшення суми штрафу до 34 тис. грн і 51 тис. грн відповідно. Крім цього злісний порушник може втратити свій транспортний засіб терміном від одного до двох років.

Як і у чому вимірюється алкоголь у крові?

Якщо йдеться про керування автотранспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, асоціативно виникає термін «проміле».

Це слово тісно пов’язане зі ступенем алкогольного сп’яніння, оскільки саме в проміле вимірюється концентрація алкоголю, вірніше, який визначається співвідношенням обсягу алкоголю до об’єму крові.

Якщо дослівно перекладати з латинського, per mille – це одна тисячна обсягу чогось або десята частина 1%. Але, як уже було сказано вище, почувши термін «промілле», переважна більшість людей знає, що йтиметься про пияцтво за кермом або про медичний огляд на вміст алкоголю в крові. Фахівці також трактують цей термін як еквівалент обсягу чистого алкоголю у крові: 1 проміле = 1 мл чистого алкоголю у крові.

драгер алкоголь

Яка норма алкоголю в крові в Україні 2024 року?

В Україні максимально допустима норма водіїв за кермом становить 0,2 проміле. Цю норму закріплено Наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 р. «Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння».

У названій Інструкції прописано процедуру огляду водія при визначенні ступеня сп’яніння. Явними ознаками, що є основою проведення огляду, вважаються:

 • Від водія виходить запах алкоголю
 • У водія порушено координацію
 • Нескладне мовлення
 • Спостерігається явний тремор пальців рук
 • Різка зміна кольору обличчя
 • Неадекватна поведінка

Визначення ступеня алкогольного сп’яніння водія проводиться працівником дорожньо-патрульної служби за допомогою спеціальних вимірювальних приладів, які також називають алкотестерами.

Норма алкоголю в крові 0,2 проміле в Україні вважається фоновою і не тягне за собою жодних санкцій. Однак, ця мізерно низька встановлена ​​межа можна перевищити навіть не вживаючи алкоголю.

приказ мвс 400/666

Наприклад, є випадки, коли показник 0,2 проміле і вище був відзначений у:

 • Людей, які страждають на діабет;
 • При деяких розладах шлунка;
 • При захворюваннях на карієс;
 • При розладі шлунково-кишкового тракту, що супроводжується діареєю;
 • При вживанні деяких медичних препаратів.

Насправді відзначені випадки, коли допустимий рівень алкоголю у крові було перевищено після вживання квасу і навіть кефіру. Це слід мати на увазі тим, хто впевнений у своїй безкарності, балансуючи на тендітному кордоні, що пролягає на позначці 0,2 проміле. Розсудливіше повністю відмовитися від вживання алкогольних напоїв, якщо належить керувати автомобілем, нехай навіть це поїздка на коротку відстань, а випить лише келих сухого вина.

Важливо! Проведення огляду стану водія щодо можливого сп’яніння проводиться співробітниками поліції за допомогою сертифікованих технічних засобів (алкотестер) у присутності двох незалежних свідків.

Скільки виходить алкоголь із крові?

На практиці багато експертів намагаються знайти найбільш точний алгоритм, який можна вмістити у формулювання: «Скільки і чого можна випити, щоб не порушити закон та уникнути покарання?». Точної відповіді поки не знайдено, адже концентрація алкоголю в крові залежить від маси тіла людини, віку, рівня метаболізму та інших специфічних факторів.

Наприклад, якщо середньостатистичний чоловік вагою 70-75 кг вип’є пляшку горілки об’ємом 500 мл, то він матиме 2,5 проміле алкоголю в крові. Це може кваліфікуватися як тяжке алкогольне сп’яніння.

Показник 5 проміле алкоголю в крові вважається небезпечним для життя і може призвести до смерті. 5 проміле = 2 пляшки горілки об’ємом 0,5 кожна.

Спробуємо зрозуміти, як довго зберігається алкоголь у крові водія.

Час алкоголю в крові, період та спосіб його виведення, як і його концентрація у крові, залежать від сукупності факторів. Основні з них:

 1. Вага людини;
 2. Вік;
 3. Стать;
 4. Стан здоров’я;
 5. Рівень метаболізму;
 6. Кількість з’їденої їжі до алкоголю;
 7. Кількість з’їденої їжі після вживання алкоголю;
 8. Якісні показники вживаних у вигляді закуски продуктів.

Для наочності пропонуємо ознайомитися з таблицею, у якій наведено усереднені дані, отримані дослідним шляхом. При використанні наведених у таблиці результатів не варто забувати про те, що важливо врахувати вагу та стать людини.

Наприклад, після закінчення 3-х годин випиті 100 г горілки не будуть вважатися порушенням правил, оскільки алкотестер не зможе зафіксувати алкогольні пари.

сколько алкоголя в разных напитках

Наведені в таблиці дані, є середніми показниками, тим не менш, відомості, що містяться в ній, можуть допомогти у вирішенні питання «Скільки виходить алкоголь з крові».

Слід розуміти, що точний результат вмісту алкоголю в крові може дати медичний огляд, що включає лабораторний аналіз на алкоголь.

Таблиці алкоголю в крові, або За скільки часу виводиться той чи інший напій?

Наша стаття була б недостатньо корисною, якби не містила інформацію про те, скільки алкоголю міститься в тому чи іншому напої. У таблиці нижче наведено тимчасові показники для чоловіків та жінок, протягом яких алкоголь тримається в крові.

У наступних двох таблицях ви можете ознайомитися зі показаннями алкотестера, який покаже, скільки проміле алкоголю в крові залежно від кількості випитого, а також статі та ваги водія:

Одна доза у разі відповідає наступним порціям різних напоїв:

 • 50г будь-якого 40-градусного напою – горілки, коньяку чи віскі
 • 100г 20-градусного портвейну
 • 150г 12-градусного сухого вина
 • 1 пляшка (0.5л) 4-градусного пива
 • півбанки (0,25 л) 9-градусного тоніка.

При цьому кількість проміле буде максимальною через кілька хвилин після вживання алкоголю, оскільки пари, що містяться в порожнині рота, матимуть найбільшу концентрацію. Через півгодини після вживання цей показник суттєво знизиться.

Наприклад, після випитого 0,25 літра пива (умовна половина пляшка пива світлих сортів) “на виході” алкотестер покаже 0,16 проміле.

Отже, пляшка пива 0,5 літра підвищить концентрацію алкоголю до 0,3 проміле. Зрозуміло, темні сорти будуть міцнішими і за однакового обсягу зі світлими сортами призведуть до вищого показника вмісту алкоголю. Також слід враховувати особливості різних виробників та марок у межах кожного сорту.

Вживання умовної пляшки вина об’ємом 0,7 літра та міцністю напою 12% призведуть до результату 0,7 проміле.

Після випитих 100 г горілки рівень алкоголю в крові буде 0,55 проміле. І знову варто підкреслити умовність цих даних, оскільки досвідченим шляхом було зафіксовано результати 0,7 проміле після випитих 200 г горілки.

Калькулятор алкоголю в крові

Щоб допомогти підрахувати рівень алкоголю в крові, деякі спеціалізовані ресурси пропонують своїм користувачам послугу калькулятора алкоголю в режимі онлайн. Цей простий сервіс створений за аналогією з алгоритмом, описаним у розділі «Скільки тримається алкоголь у крові» (див. вище).

Втім, творці таких онлайн калькуляторів використовують точнішу методику розрахунку, яку називають формулою Відмарка. Формула, складена шведським хіміком, містить дані щодо кількості випитого алкоголю, маси тіла людини, коефіцієнта розподілу 0,6 для жінок та 0,7 для чоловіків.

Щоб скористатися онлайн сервісом і зробити розрахунок алкоголю в крові, потрібно внести дані про свою вагу в кілограмах, кількість випитого спиртного, вид спиртного напою (якщо вживалися кілька видів алкоголю, то по кожному потрібно вказати відповідне значення). Потім проставити відмітку про рівень наповненості шлунка під час прийому алкоголю і результат буде отримано вже за секунду.

Ступені сп’яніння та кількість проміле

 • Легкий ступінь – при результаті 0,5-1,5 проміле;
 • Середній – 1,5-2,5 проміле;
 • Сильний ступінь – 2,5-3 проміле;
 • Тяжке алкогольне отруєння з загрозою смерті – 3-5 проміле.

Як можна прискорити виведення алкоголю з організму

Щоб перевірка на алкотестері нічого не показала алкогольне сп’яніння, слід зробити деякі кроки для прискорення виведення алкоголю з організму.
Найбільш ефективним способом є медикаментозна деінтоксикація із застосуванням комплексу препаратів.

Якщо алкогольне сп’яніння легкої та середньої тяжкості, слід:

 1. Припинити подальше вживання алкоголю;
 2. Рясне питво (вода без газу);
 3. Солодкий та міцний чай або кава;
 4. За потреби слід провести промивання шлунка;
 5. Прискорити метаболізм допоможе помірне фізичне навантаження;
 6. Контрастний душ також сприяє покращенню потовиділення та виведенню токсинів;
 7. Нашатирний спирт, розведений у склянці води здатний протверезити людину (10 мл на півсклянки води).

Прийом алкогольних напоїв слід суворо дозувати, особливо тим, хто планує керувати транспортним засобом найближчим часом. Для тих, хто вже сів за кермо, прийом алкоголю має стати найсуворішим табу, порушувати яке недозволено за жодних умов. Краще позбавити себе та інших учасників дорожнього руху від можливих плачевних наслідків, які можуть стати результатом розсіяної уваги, зниженої моторики та порушеної швидкості реакції після прийому алкоголю.

Навіть якщо прийнята доза алкоголю не перевищує горезвісні 0,2 проміле, у водія порушується координація, орієнтація у просторі, уважність та здатність миттєво реагувати на зовнішні обставини на дорозі.

Коментарі

 1. Avatar
  Александр Громов

  В расчетах можно случайно и ошибиться. А вот мой алкотестер sititek всегда покажет мне правдивую информацию и не даст мне сесть за руль в подпитии.

 2. Avatar
  Эдуард Василенко

  а тоесть вечно молодой, вечно пяный

 3. Avatar
  Alcogolizm

  Сколько этиловый спирт держится в крови до полного исчезновения не такой простой вопрос. Для понимания сколько должно пройти времени до полного его исчезновения надо понимать процесс метаболизма. Про задержку по всасывании по ряду причин уже писали, но знаете ли Вы что есть быстрые и медленные разновидности энзимов по расщеплению и окислению алкоголя. Т.е. алкогольдегидрогеназа и ацетальдегдирогеназа у людей могут существенно отличаться. Вот почему для полного исчезновения у кого-то проходит 3 суток, а чей то организм с этим справляется только чрез 5.