Віза до Ізраїлю для українців — як зробити і скільки коштує?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Как получить визу в Израиль
Громадянам України, які планують вперше відвідати цю країну, важливо знати, чи потрібна віза до Ізраїлю для українців? Якщо відповісти коротко, – ні, не потрібна. Втім, щоб детальніше розібратися в правилах перебування українців в Ізраїлі, пропонуємо ознайомитися з цією статтею.

Чи потрібна віза до Ізраїлю громадянам України?

Віза до Ізраїлю для українців знадобиться лише:

 1. Працевлаштування в Ізраїлі.
 2. Студентам ізраїльських ВНЗ, які раніше проживали в Україні.
 3. Волонтерам, які безкоштовно працюють у кібуцах та монастирях. Релігійним представникам, які запрошуються на Святу землю.

Перед тим, як зробити візу в Ізраїль, необхідно визначитися з її типом. Один з найпоширеніших типів віз – це В1, або «робоча». Зазначимо, що не всі компанії країни мають права на працевлаштування жителів інших країн.

Особливості безвізового в’їзду до Ізраїлю

Дев’ятого лютого 2011 року між Ізраїлем та Україною було укладено угоду про відмову від візових вимог для осіб, які в’їжджають на територію Ізраїлю із закордонних паспортів України. У ньому зазначено, що візовий режим для туристів не дійсний. Громадянин України може провести в країні протягом 180 днів не більше ніж 90 діб. Штамп про прибуття ставиться до закордонного паспорта громадянина України. За це не стягується додаткова плата.

Положення про запровадження безвізового режиму не гарантує 100% безперешкодного в’їзду громадян України до країни. Рішення безпосередньо залежатиме від співробітників прикордонного контролю. Для відвідування країни буде потрібна наявність конкретної мети перебування, яка і перевірятиметься прикордонниками.

За недотримання правил в’їзду доведеться покинути країну. Не забувайте, що термін дії закордонного паспорта має бути не менше шести місяців з дня в’їзду до країни.

Для туристів

Ви заздалегідь готуєте квитки, де прописані дати приїзду в країну та виїзду з неї. Також для в’їзду знадобиться:

 • медична страховка;
 • факс (електронний лист) з готелю, якщо ви їдете в подорож не через турфірму.

В окремих випадках може бути потрібна довідка з місця роботи (там має бути прописана заробітна плата), готівка (точніше, факт їх наявності) або виписка з рахунку в банку. Це стане доказом вашої платоспроможності та спроможності.

Для тих, хто їде у гості

Потрібні ті самі документи, тільки до базового списку додасться копія паспорта того, до кого ви їдете. Також не забудьте надрукувати запрошення (або надати оригінал). Як запрошення може бути електронний лист, або лист, написаний від руки та надісланий поштою.

Для бізнес-туристів

До цієї категорії належать усі громадяни України, які вирушають до Ізраїлю у відрядження. Це означає, що за кордоном будуть проводитись збори або переговори, але ви не залишатиметеся в Ізраїлі працювати. Якщо подорож є короткостроковою, зробіть копію запрошення від компанії або ізраїльських колег, на зустріч з якими ви приїхали.

Для тих, хто відправляється на лікування

Потрібні самі папери, що з туристичної поїздці. Також підготуйте:

 • лист, надісланий вам ізраїльською медустановою,
 • копію висновку від лікарів з України (якщо процедури триватимуть менше ніж 90 діб).

Останній документ буде потрібний, якщо процедури триватимуть менше трьох місяців (90 діб).

Для дітей

Якщо неповнолітня дитина не має закордонного паспорта (а лише дитячий проїзний квиток, або інший проїзний документ для виїзду за кордон) – то доведеться оформляти візу. Цього можна уникнути, якщо дитина вписана в закордонний паспорт одного з батьків, з яким він здійснює подорож.

Як зробити робочу візу в Ізраїль?

Как открыть визу в Израиль

Оформленням трудової візи до Ізраїлю зазвичай займається роботодавець. Для цього пакет документів подається до Міністерства промисловості. Роботодавець складає письмове звернення про те, щоб іноземцю (у нашому випадку – громадянинові України) було видано дозвіл. Заздалегідь йому мають бути оголошені умови в’їзду, щоб уникнути непорозуміння.

Відповідно, вся відповідальність за працівника переноситься на роботодавця. Транзитна віза до Ізраїлю може бути оформлена тільки для однієї конкретної організації, тому при зміні виду діяльності або місця роботи буде анульована.

Після отримання дозволу від Міністерства промисловості роботодавець йде до МДВ Ізраїлю. Також запит може надіслати і працівник. Працівники МВС збирають якнайбільше інформації про людину, перевіряють її дані. Якщо все добре, то видається висновок щодо можливості отримання робочої візи до Ізраїлю українцем.

Залишається лише відправити пакет документів до консульства. Після цього заявник самостійно подає прохання про видачу візи.

Співробітники консульського відділу та приймають усіх бажаючих з понеділка по четвер. П’ятниця, субота та неділя, а також святкові дні – неробочі. Щоб оформити візу, відвідайте відділ у період з восьмої до десятої години ранку. Громадяни Ізраїлю можуть звернутися до фахівців у період із десяти до дванадцятої години.

Документи для оформлення візи до Ізраїлю

Щоб отримати робочу візу до Ізраїлю відразу після звернення до консульства, українець зобов’язаний підготувати такі документи:

 • договір (у письмовій формі) з роботодавцем;
 • два фотознімки (розмір 5х5 сантиметрів);
 • довідку про проходження огляду у лікаря (також потрібні результати флюорографії);
 • квитанція, що підтверджує сплату збору;
 • закордонний паспорт;
 • свідоцтво про розлучення/шлюб (якщо є);
 • ІПН;
 • свідоцтво про відсутність судимості;
 • відбитки пальців.

Також можуть знадобитися додаткові документи:

 • посвідчення пенсіонера;
 • свідоцтво про народження;
 • характеристику з минулого місця роботи.

Всі ці папери віддаються в оригіналі. Заздалегідь зробіть копію кожного документа з перекладом на англійську.

Віза буде видана одразу після звернення, якщо претензій до документів у співробітників Посольства не буде: ви зберете повний пакет та зробите точний переклад.

Скільки коштує віза до Ізраїлю? Вартість оформлення робочої візи – сорок шість доларів. Цей грошовий збір стягується навіть у разі, якщо у видачі буде відмовлено.

Як продовжити ізраїльську візу?

Робоча віза до Ізраїлю для українців дійсна не більше дванадцяти місяців. Відповідно, договір про надання послуг також обмежується строком, що дорівнює році. В окремих випадках термін дії візи може бути збільшений до п’яти років.

Якщо громадянин залишає країну після закінчення терміну візи, поїхати до Ізраїлю він може лише за один рік. Щоб продовжити дію дозволу, достатньо звернутися до ізраїльського МВС. Додатком до заявки є трудовий договір. Він підтверджує законність перебування людини біля країни.

Коментарі