Віза на Кіпр для українців: вартість та процедура отримання

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 1 голос, середній: 5,00 з 5.
Кіпр щорічно приваблює безліч туристів, у тому числі й українців, завдяки своєму м'якому клімату, теплим водам Середземного моря, піщаним пляжам та привабливій вартості відпочинку. Як і для більшості країн, отримати візу на Кіпр для українців досить просто. Про всі нюанси розповідаємо у цій статті.

Доступ на Кіпр при безвізовому режимі

Віза на Кіпр для українців не потрібна, якщо є паспорт з біометричними даними та поїздка має лише туристичну мету. Всім іншим буде необхідно оформити електронну ПРО-візу. Такі правила діють із 11 червня 2017 року.

Перебувати на території Кіпру можна до трьох місяців кожні півроку. Для проходження кордону потрібно:

 • паспорт;
 • бронювання у готелі;
 • квиток назад;
 • гроші на поїздку.

Важливо враховувати, що до закінчення терміну дії паспорта на момент закінчення поїздки має залишатися не менше трьох місяців. Крім цього, варто знати, що оформлення візи на Кіпр на території Росії для українських громадян неможливе. Навіть за наявності документів вилетіти на острів можна лише з аеропортів України.

Яка віза потрібна на Кіпр.?

Вид візи залежить від мети поїздки.

 • Національна віза.

Потрібна для довготривалого перебування: навчання, бізнес, робота, офіційні заходи чи возз’єднання з сім’єю. Надає право багаторазового в’їзду.

 • Про-віза (туристична).

нужна ли виза на Кипр

З такою візою не можна працювати, навчатися чи оформлювати посвідку на проживання. Метою може бути лише туризм.

Для звичайного туриста достатньо провізи, для тривалого перебування в країні краще відразу робити національну візу. Вона оформляється в Посольстві Кіпру, про сам процес детальніше розповімо далі.

Як отримати про-візу на Кіпр?

Власники закордонних паспортів старого зразка можуть отримати безкоштовний дозвіл на в’їзд до країни. Це можливо у двох випадках:

 • реєстрація на рейс та переліт здійснюється прямим рейсом до Пафосу або Ларнаки з будь-якого українського міста (при цьому вилетіти з Кіпру можна в будь-яку країну);
 • мета поїздки тільки туризм.

Віза на Кіпр для українців не потрібна, якщо є один із наступних документів.:

 • багаторазовий або дворазовий шенген (тип С);
 • віза Хорватії, Болгарії, Румунії;
 • біометричний паспорт.

Оформлення та термін дії про-візи

Про-віза діє рівно 90 днів з дати її видачі, оформляється на три роки. Платити у своїй нічого не потрібно. Що безперечно великий плюс для тих хто планує відпочинок на Кіпрі.

Мінімум за три дні до передбачуваного рейсу, але не більше ніж за три місяці, необхідно заповнити та надіслати спеціальну електронну форму. Нижче наведено докладну інструкцію щодо отримання візи на Кіпр для громадян України.

 1. Завантажуємо анкету.
 2. Заповнюємо ім’я, прізвище, вказуємо місце та дату народження.
 3. На другій сторінці прописуємо дані закордонного паспорта, аеропорт Кіпру, куди очікується прибуття та адреса готелю, де заброньовано номер.
 4. Надсилаємо заповнену анкету на адресу електронної пошти Посольства visa-kiev@mfa.gov.cy. У темі листа слід написати своє прізвище та ім’я англійською та дату подання заяви.
 5. Через три дні на вашу електронну пошту прийде віза, її потрібно роздрукувати та взяти із собою у поїздку.

Важливо! Анкету потрібно заповнювати англійською мовою та зберігати у форматі .doc

Якщо ви їдете всією сім’єю, то можна надіслати всі анкети в одному листі, однак їхня назва повинна радити змісту, тобто в назві анкети мають бути прописані ім’я та прізвище людини, на яку вона заповнена.

Якщо дитина їде з одним з батьків, то буде потрібно письмовий дозвіл на виїзд дитини закордон від другого, завірене нотаріально. Дозвіл також має бути англійською мовою. Без цього документа можуть не пропустити на кордоні, тому варто подбати про його оформлення.

Оформлення національної візи

Якщо потрібна національна віза, то доведеться звертатися до посольства. Для оформлення потрібно надати пакет документів, які саме та скільки коштує віза на Кіпр, залежить від мети поїздки. У таблиці нижче докладно розписано особливості кожного із трьох типів можливої візи.

Тип візи Терміни дії Вартість Необхідні документи
Одноразова 90 днів (протягом півроку) 20 євро
 • закордонний паспорт;
 • дві фотографії (35 на 45 мм);
  анкета;
 • копія українського паспорта;
 • квитки туди-назад;
 • оплачений візовий збір;
 • довідка з роботи або навчання із зазначенням терміну відпустки та середня зарплата за останні півроку;
 • витяг з банку про наявність грошей на рахунок (з розрахунку: 50 євро на добу на особу).
Дворазова 90 днів 60 євро
 • усі документи як на одноразову візу;
 • бронь готелю квитки для другої поїздки;
 • документи, що підтверджують обов’язковість другої подорожі;
Багаторазова півроку, 1 або 2 роки 60 євро
 • усі документи як на одноразову візу;
 • запрошення з кіпрської сторони;
 • документ, що підтверджує потребу багаторазового в’їзду (наприклад, довідка про наявність нерухомості на Кіпрі).

Посольство знаходиться за адресою: Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд.4. З питань візи можна дзвонити з 15-30 до 17-00 за телефоном 044-499-64-51.

Причини відмови

У видачі візи відмовляють рідко, найчастішими причинами є:

 • недостовірні відомості в анкеті;
 • кримінальне переслідування заявника;
 • фінансові претензії до заявника з боку уряду України чи Кіпру;
 • в’їзд на острів через Турецьку республіку Північного Кіпру заявником подано неповний перелік обов’язкових документів.

На жаль, дізнатися про причину відмови дізнатися рідко виходить, оскільки консульство/посольство не зобов’язане давати офіційне мотивоване рішення. Жодних термінів для повторного подання заяви на візу не встановлено, тому можна спробувати отримати її ще раз у будь-який час, при цьому постаратися дотриматися всіх вимог.

Чи потрібна віза на Північний Кіпр?

Північний Кіпр є частиною турецької території, тож для українців віза туди не потрібна. Так само, як і у випадку Туреччини, в’їзд безкоштовний. Потрапити до Північного Кіпру можна двома способами.

 1. Летіти з українського міста до Нікосії.

В аеропорту видадуть спеціальний вкладиш, куди потрібно буде вписати країну, звідки прибутки та номер свого закордонного паспорта.

 1. Перетнути кордон у Нікосії.

Той випадок, коли є провіза і потрібно потрапити до Північного Кіпру. Перетин кордону для українців процес недовгий та безкоштовний, жодних дозвільних документів оформляти не потрібно. Однак, щоб вилетіти назад на батьківщину, потрібно повернуться на територію Кіпру. Правило може здатися дивним, але слідувати йому потрібно суворо, до міграційного законодавства Кіпру, як і будь-якої іншої країни, варто ставитися максимально серйозно.

Важливо! В’їзд на територію Республіки Кіпр із візою Північного Кіпру заборонено.

Резюмуючи вищесказане на запитання, чи потрібна віза на Кіпр для українців, однозначно дати ствердну відповідь не можна. Все залежить від обставин – власники нових біометричних паспортів можуть про візу не переживати зовсім, а ось тим, у кого ще паспорт старого зразка доведеться її все ж таки отримати. Те саме стосується і всіх, хто збирається на Кіпр на довгий термін – займатися навчанням, бізнесом чи роботою.

Коментарі