Як отримати візу до Німеччини для українців? Список документів та оформлення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 1 голос, середній: 5,00 з 5.
Виза в Германию для украинцев
Німеччина сьогодні є однією з найпривабливіших країн Європейського союзу за рівнем життя та заробітної плати. Саме тому до цієї країни щорічно приїжджають для працевлаштування тисячі українців за робочою візою. Чи потрібна віза до Німеччини для українців? Для в'їзду до Німеччини як турист достатньо скористатися правом безвізового відвідування країн Євросоюзу громадянами України. Для цього достатньо мати закордонний паспорт та кошти для проживання в країні. Безвізовий термін перебування українців у Німеччині не повинен перевищувати 90 протягом 180-денного періоду.

Якщо у виїжджаючого за кордон (до Німеччини) немає біометричного закордонного паспорта, але є закордонний паспорт старого зразка, то для поїздки до Німеччини слід оформити шенгенську візу. Наявність шенгенської візи надає громадянам України право на в’їзд на територію держав, що входять до ЄС. Шенген може бути довгостроковим чи короткостроковим. До короткострокових належить гостьова віза до Німеччини з України на запрошення родичів, транзитна та туристична, а до довгострокових – студентська та робоча.

Види віз

Виділяють кілька видів віз:

  • робоча;
  • гостьова;
  • туристична;
  • студентська.

Найпоширенішою вважається віза типу «С», яка буває багаторазовою, одноразовою чи дворазовою. Подібна віза не передбачає працевлаштування людини та дозволяє перебувати на території Німеччини протягом півроку до 3-х місяців. Таку візу оформляють для туристичних поїздок та відвідування родичів.

Робоча віза до Німеччини для українців зазвичай оформляється на запрошення німецького роботодавця. Документ, що має спеціальну затверджену форму, зазвичай подається разом з виписками з Торгового реєстру, які підтверджують наявність ділових контактів, а також трудових взаємин. Така віза до Німеччини з України видається на вид діяльності, наведену у клопотанні, не передбачаючи перекваліфікацію працівника.

Віза до Німеччини: документи

Щоб отримати візу на в’їзд до Німеччини, вам необхідно надати такі документи для візи:

  1. Оригінал та копію закордонного паспорта.
  2. Копію та оригінал паспорта громадянина України.
  3. Кольорові фотографії (розміром 3,5 на 4,5 – 2 штуки).
  4. Візову анкету.
  5. Бронь авіаквитків на термін перебування в країні.
  6. Ваучер на проживання у готелі.
  7. Медичний страховий поліс із сумою покриття від 30 тис. євро.
  8. Довідку із цього місця роботи із зазначенням зарплати.
  9. Документи, що підтверджують мету в’їзду в країну.

Конкретний перелік документів залежить від мети візиту. Наприклад, перед тим, як відкрити візу до Німеччини на довгостроковий період для здійснення робочої діяльності на території цієї країни, українець має надати запрошення фірми або трудовий контракт.

Как оформить визу в Германию

Що потрібне для візи на навчання? Для відкриття студентської візи абітурієнт має надати документ, який підтверджує факт його вступу до навчального закладу. У деяких випадках працівники посольства мають право запитувати додаткову інформацію.

Оформлення візи до Німеччини на неповнолітніх дітей здійснюється після подання свідоцтва до Візового центру про народження дитини та завіреної нотаріусом згоди другого з батьків (що не виїжджає). У разі оформлення національної візи, анкета на неповнолітню особу має подаватись у 2-х примірниках за підписом двох батьків.

Скільки коштує віза до Німеччини з України та як довго вона оформлюється?

Вартість дозволу на в’їзд до країни за шенгенську візу становить 35 євро з однієї особи. Ціна візи залежить від того, який дозвіл ви оформляєте та на який період. В інших випадках збір не стягується на підставі двосторонньої домовленості України та Німеччини. При подачі через Візовий центр документів вам доведеться сплатити послуги центру.

Порядок оформлення дозволу передбачає подання клопотань не раніше ніж за квартал до передбачуваної поїздки. За відсутності черг віза може бути виготовлена ​​протягом 2-х тижнів.

Подаючи документи через Візовий центр, ви зможете самостійно відстежувати статус їхнього розгляду через спеціальну форму, розміщену на сайті центру.

Як отримати візу до Німеччини?

Щоб відкрити робочу візу до Німеччини, спочатку потрібно отримати запрошення на роботу. Після отримання документів необхідно зареєструватися на подання документації в консульстві. Подання документів здійснюється лише у генеральному консульстві, розташованому у Києві.

Реєстрація на подачу документів провадиться в телефонному режимі або через онлайн-запис на сайті. Якщо ви не можете прийти в призначений день, ви повинні обов’язково повідомити про це консульство електронною поштою, оскільки в іншому випадку вам можуть відмовити у повторному розгляді документів на отримання візи.

Документы для визы в Германию

Документи, що подаються до консульства, повинні бути обов’язково перекладені німецькою мовою. До документів ви повинні додати диплом, що підтверджує вашу кваліфікацію, другий закордонний паспорт (якщо він є), візову анкету. Диплом повинен бути перекладений німецькою мовою та нотаріально засвідчений.

Консул після подання документів розглядає їх протягом 2 місяців, після чого видає вам свою відповідь. У разі отримання позитивної відповіді ви можете відправлятися на заробітки. Після отримання відмови на виїзд ви маєте право подати повторний запит. У разі відхилення повторного клопотання ви можете подати апеляційний лист.

Така віза видається на період, вказаний у трудовому договорі роботодавцем. Після закінчення терміну дії робочої візи вам доведеться повернутися на батьківщину для її продовження, оскільки в Німеччині ви не маєте права її продовжувати. Там ви зможете отримати дозвіл на проживання і продовжувати його.

Туристична віза до Німеччини для українців відкривається для громадян, які збираються виїхати за кордон для лікування та відпочинку. При поданні документів до консульства, вам необхідно додати візову анкету, авіаквитки в обидві сторони та папір, що підтверджує наявність у готелі заброньованого номера. Оформлення такої візи займає трохи більше 10 днів, а терміново – від 2 до 5 днів.

Нові правила для українців при отриманні візи

Згідно з новими правилами, основним документом, що підтверджує фінансовий стан заявника, виступатиме:

  • витяг з банку про всі операції, зроблені з кредитних карток за останній квартал;
  • витяг про операції з розрахункового банківського рахунку за останній квартал.

При цьому українець має надати докази того, що він має намір повернутися назад до України. Доказом цього може бути наявність: біля України власного майна, неповнолітніх дітей чи перебування на момент виїзду у законному шлюбі з громадянином (громадянкою) України.

Коментарі