Як перевірити авто за VIN-кодом в Україні: 3 способи дізнатися автоісторію

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (15 оценок, среднее: 3,93 из 5)

Loading...

Процес продажу транспортного засобу – це своєрідна презентація, під час якої автовласник намагається перебільшити переваги свого авто та не згадувати про технічні чи експлуатаційні недоліки. Якщо людина, яка збирається придбати машину, не автомеханік з багаторічним стажем, то покупка автомобіля не в офіційних автодилерів, а на ринку або за оголошенням може піднести неприємні сюрпризи. Щоб такого не сталося, після візуального огляду доцільно здійснити перевірку авто за VIN-кодом.

Розберемося, що конкретно виявляє перевірка авто по вин-коду. Розкажемо, що є вин-код: розшифровка ланцюжка символів, яких елементах транспортного засобу набивається. Також опишемо кілька сервісів, які допоможуть перевірити авто з він-коду в Україні.

Термін «VIN-код» означає ідентифікаційний номер транспортного засобу, в якому зашифровано всю історію автомобіля. Унікальний для кожної машини код затверджений ISO (Міжнародна Організація Стандартизації).

Що може розповісти VIN-код про автомобіль?

Купуючи уживаний транспортний засіб, автоаматор в обов’язковому порядку повинен перевірити машину за вин-кодом, що б не розповідав власник. Не зайвим буде пробивка по вин-номеру авто, яке планується придбати через салон, враховуючи безліч випадків продажу машин через різні спеціалізовані магазини. Вдавшись до перевірки авто за вин-шифром, потенційний покупець отримає таку інформацію:

 1. Загальні відомості: країна-виробник, рік випуску, модель, марка транспортного засобу та інша інформація.
 2. Встановлення фактичних власників транспортного засобу, їх кількість, а також звіт про операції, що здійснювалися з машиною: постановка/зняття з обліку в Сервісних центрах МВС (колишні МРЕВ), заміна та видача копії техпаспорту, зміна вин-коду тощо. При цьому вказується точна дата та місце проведення операцій.
 3. За допомогою перевірки можна встановити перебуває або коли-небудь знаходилася машина, що купується у викраденні/розшуку.
 4. Розшифровка вин-коду на веб-сайті перевірки покаже, чи був автомобіль учасником ДТП. Якщо факт таких дій встановлено, потенційний покупець отримає інформацію про місце дорожньої пригоди, дату ДТП, а також ушкодження, які отримав автомобіль.

Іншими словами, вирішивши «пробити» машину по вин-коду, майбутній автовласник отримає достовірну інформацію про транспортний засіб, що купується, на підставі якої можна робити висновок – купувати це авто або, все-таки, пошукати більш підходящий варіант.

Розшифровка VIN-коду

Ідентифікаційний шифр, що описується, – це набір 17 символів, що складається з латинських букв і цифр. Структура унікального для кожного транспортного засобу коду регламентується стандартами ISO 3779-1983 та ISO 3780. Найчастіше цей реєстраційний номер наносять на такі елементи машини:

 • раму дверей, як правило, з боку водія (у деяких випадках може бути з пасажирського боку);
 • щиток, розташований поблизу вітрового скла;
 • передню частину двигуна;
 • теплоізоляційну перегородку;
 • внутрішній бік лівого колеса;
 • на кермо або кермову колонку;
 • на сполучний елемент (кронштейн), що фіксує радіатор.

Також ВІН прописується в техпаспорті до транспортного засобу, гарантійному талоні ТО, страховці.

Щоб пробити авто по вин-коду, необхідно знати, що ідентифікаційний номер містить 3 сегменти, що включають різну кількість символів. Кожна частина містить певну інформацію. Перевірка здійснюється по порядку, починаючи з першого сегмента. Пропонуємо до уваги таблицю з розшифровкою реєстраційного номера.

Найменування сегменту Кількість символів Яку інформацію несе
WMI 3 Містить відомості про походження транспортного засобу, тобто вказується країна-виробник. Наприклад, здійснюючи перевірку авто з вина, майбутній власник транспортного засобу бачить у перших 3 символах комбінацію із цифр від 1 до 5. Це означає, що машина зі США чи Канади (Північної Америки). Якщо, наприклад, виявляться літери від S до Z – транспортний засіб із ЄС.
VDS 6 Цей сегмент ідентифікаційного номера називається описовим. Тут міститься інформація про основні параметри авто: дані про ходову, модель кузова, тип транспортного засобу тощо.
VIS 8 Останній сегмент ідентифікує машину – тобто, містить дані про встановлені запчастини, двигун, коробку передач.

Завдяки алгоритму обчислення контрольного числа, що лежить в основі генерації реєстраційного номера транспортного засобу і дозволяє перевірити машину на викрадення, VIN-код неможливо підробити. Якщо припустити, що викрадач – знавець вищої математики та знайомий з алгоритмом, йому все одно не вдасться вивести необхідне контрольне число.

Де перевірити VIN-код в Україні?

 

Сьогодні перевірити вин-код автомобіля в Україні можна трьома способами:

 • У Кабінеті водія на веб-сайті Сервісного центру МВС України (https://e-driver.hsc.gov.ua/accounts/login/)
 • У регіональному Сервісному центрі МВС України (обласному)
 • Скористайтеся послугами спеціалізованих онлайн сервісів.

Онлайн сервіси (офіційні чи приватні) дозволяють перевірити авто за вин-кодом, не залишаючи квартири чи офісу. До послуг автолюбителів безліч онлайн ресурсів, які використовують відкриті бази даних МВС, фінансових та кредитних установ. На подібних сервісах можна перевірити авто з вин-коду безкоштовно. За розгорнуту інформацію щодо статусу транспортного засобу, інших деталей стягується плата.

Відповідаючи на запитання, як перевірити авто з вин-коду в Україні, вдавшись до допомоги Інтернет-майданчиків, пропонуємо скористатися послугами Першого всеукраїнського онлайн-сервісу перевірки історії автомобіля за його VIN-кодом «Carlife». За допомогою цього ресурсу можна здійснити перевірку автомобіля за вин-кодом або вибрати той звіт, який потрібно. Вартість послуги:

 • Перевірка на базі 99 грн;
 • Детальна розшифровка VIN коду $5 за чинним курсом;
 • Перевірка на арешт/запоруку/кредит 349 грн.;
 • Реєстраційна історія 349 грн.;
 • Розмитнення та режим ввезення 499 грн;
 • Повний звіт 599 грн.

Детальна інформація на https://carlife.in.ua/

Звіт про транспортний засіб з моменту його першої реєстрації на території України містить таку інформацію:

 • дані з техпаспорту автомобіля, що купується;
 • статус машини – присутність або відсутність у базах угону/розшуку;
 • перерахування всіх дій у Сервісному центрі МВС з обов’язковим зазначенням точної дати подій та області (встановлюється реальна кількість власників);
 • кількість ДТП за участю машини, що перевіряється, якщо такі були, знову ж таки, з точною датою пригод та кількістю пошкоджень згідно з протоколом ДПС (дорожньо-патрульної служби).

У результаті потенційний покупець бачить реальну картину – правдиву історію автомобіля, а не ту «казку», яку розповідає продавець. Відповідь на запит обробляється майже миттєво. Алгоритм дій однаковий для всіх онлайн ресурсів: спочатку необхідно ввести у спеціальне віконце вин-код, потім натиснути на опцію «Перевірити».

На закінчення

Варто згадати про безкоштовну перевірку за VIN-кодом автомобіля на «євробляхах». Спокуса придбати такий транспортний засіб велика – машина на «євробляхах» у рази дешевша за розмитнене авто. Незважаючи на активне обговорення подальшої долі таких машин у Раді, нерозмитнені транспортні засоби активно купуються. Щоб не потрапити на вудку шахраїв, доцільно перевірити машину, скориставшись такими ресурсами:

 • для машин з Латвії – безкоштовний сервіс e-CSDD, де з вини можна пробити будь-який автомобіль, що продається в цій країні;
 • для авто, пригнаних із Польщі – сервіси Historia Pojazdu та ePUAP: перший сайт видасть повну інформацію про будь-який транспортний засіб з 2014 року, другий є копією вітчизняного Єдиного реєстру;
 • для литовських машин – сервіс Regitra, який також видає вичерпну інформацію про авто, що цікавить.

Скориставшись наведеною вище інформацією, автоаматор буде застрахований від такої «неприємності», як придбання транспортного засобу з «підмоченою» автоісторією.

65 коментарів

Залишити відповідь
Войти через: 
 1. AvatarСергей Гаврилович Юрченко:

  LBE3SBXC3KW000736 Доброго времени суток! Прошу проверить этот vin код. Заранее благодарю!

 2. AvatarАлександр Шинковенко:

  WF0YXXTTGYFK00532 Добрый день. Интересует пробег,комплектация и какие были операции? Спасибо