Як поїхати за кордон автомобілем? Правила та порядок перетину кордону

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 5 голосів, середній: 3,60 з 5.
Пересечение границы на машиине
Якщо ви ніколи не їздили за кордон на своєму авто, але збираєтеся це зробити, вам, напевно, цікаві особливості перетину кордону на автомобілі. Процес виїзду за кордон на своєму авто включає ряд формальностей, що для непідготовленої людини може здатися досить складним. У цій статті ми розповімо вам усе, що потрібно знати, якщо ви вирішите перетнути український кордон автомобілем.

Як правильно перетинати український кордон автомобілем

Перетин кордону автомобілем відбувається у багатосторонньому автомобільному пункті пропуску. Типова схема МАПП виглядає так:

Схема пересечения границы на авто

 

Перед тим, як ви в’їдете на територію МАПП, на КПП вас перевірять на наявність документів, необхідних для знаходження в МАПП — посвідчення особи та документи на автомобіль. Безпосередньо у МАПП ви пройдете спочатку прикордонний контроль, а потім митний. При необхідності ви можете пройти додаткові види контролю, такі як санітарно-епідеміологічний контроль, ветеринарний контроль та деякі інші. Після цього на виїзді з МАПП ви пройдете остаточний контроль.

Що мати при собі для перетину кордону на автомобілі

Для виїзду за кордон на автомобілі необхідно мати при собі:

  • паспорти всіх, хто перебуває в автомобілі;
  • національне посвідчення водія міжнародного зразка;
  • поліс міжнародної “автоцивілки” “Зелена карта” (Green Card);
  • свідоцтво про реєстрацію ТЗ.

Також необхідно, щоб на транспортному засобі був присутній розпізнавальний знак України та номер машини.

Розглянемо кілька випадків, коли правила потребують додаткових видів документів для перетину кордону:

  1. Перетин кордону на службовому автомобілі. Крім вищезгаданих документів, буде потрібна довіреність на виїзд на авто за кордон від юридичної особи (вашого роботодавця) та дорожній/маршрутний лист.
  2. Виїзд за кордон автомобілем, придбаним у кредит. При поїздці за кордон на автомобілі, придбаному на виплат, можуть виникнути певні труднощі. Бажано мати при собі довідку з фінансової установи про те, що жодних заперечень проти вивезення транспортного засобу за кордон немає.
  3. Перетин кордону на чужому автомобілі. У цьому випадку вимоги наказують мати нотаріально завірену довіреність на керування автомобілем з дозволом вивезення ТЗ за кордон.

Документы для пресечения границы на авто

Правила та порядок перетину кордону України на автомобілі

Розберемо конкретніше кожен із пунктів контролю біля МАПП.

Контроль на в’їзді

На контрольно-пропускному пункті вам необхідно буде приготувати паспорти водія та кожного з пасажирів. А також, можливо, потрібно надати страховку на машину для виїзду за кордон та поліс обов’язкового медичного страхування (знов-таки для кожного з пасажирів).

Але перевіряти ваші документи не будуть. На КПП відбувається лише перевірка їхньої наявності. Процедура не завжди обов’язкова, тому іноді КПП взагалі відсутні на МАПП.

Є ймовірність, що вам видадуть талончик із зазначенням номера автомобіля та кількості пасажирів у ньому. Якщо вам не видали такий талончик – не турбуйтеся, це просто не передбачено на цьому пункті пропуску.

Після початкової перевірки документів, дотримуйтесь вказівок співробітника на КПП, або, за його відсутності, просто проїжджайте далі за знаками, вони завжди присутні на МАПП.

Попередній контроль

Після того, як ви проїхали КПП, всі ваші дії будуть виконуватися за вказівкою — співробітника МАПП, або будь-якого вказівного засобу.

Цілком можливо, що вам доведеться пройти попередній контроль перед в’їздом до зони прикордонного контролю, але це зовсім не обов’язково залежить від правил конкретного МАПП. Коли ви під’їдете на стоп-лінію і чекатимете дозволу на проходження прикордонного контролю, до вас можуть підійти співробітники пункту пропуску, опитати, оглянути багажник машини.

Коли вам дозволять проїхати до зони контролю, слідкуйте за діями співробітника, який вкаже вам, де потрібно зупинитися. За його відсутності проїжджайте на стоп-лінію або до знака STOP.

Прикордонний контроль

У точці прикордонного контролю відбувається перевірка особи громадян, які в’їжджають у країну (або навпаки, що залишають її).

Вам потрібно буде надати необхідні документи для виїзду за кордон на автомобілі. На прикордонному контролі є паспорти, страховка на авто для виїзду за кордон, медична страховка. Опціонально віза на в’їзд, дозвіл на вивезення дитини та інші.

Прикордонник звірить ваше обличчя з фотографією в паспорті і здійснить перевірку ваших даних у базі даних щодо заборони на в’їзд до країни, а також може розпитати вас про цілі візиту до країни.

Не варто жартувати з прикордонниками. Незважаючи на всю свою доброзичливість і усміхненість, вони все ж таки співробітники служби безпеки своєї країни. До того ж, бути привітними — це їхній прямий обов’язок, який може зовсім не співпадати з настроєм самого співробітника. Кінцеве рішення, чи пропускати вас у країну, ухвалює саме він. Але не варто турбуватися: якщо всі документи в порядку, ніхто не стане спеціально прискіпуватися до вас, щоб відмовити у в’їзді в країну.

Після проходження прикордонного контролю вам поставлять штамп у паспорті про перетин кордону, після чого повернуть усі документи.

Митний контроль

Митний контроль відповідає за перевірку всіх товарів, що завозяться на територію держави, і навпаки, що вивозяться з неї. Тут слід зазначити, що під словом товар мається на увазі взагалі будь-який матеріальний об’єкт, що перетинає кордон.

Основні функції митного контролю — стягнення мит та припинення перевезення через кордон заборонених речей, таких як зброя, наркотики тощо.

Тут вам потрібні особисті документи, а також документи на транспортний засіб. Якщо потрібно, вас попросять заповнити митну декларацію на товари/транспортний засіб.

Після цього починається опитування та огляд особистих речей. Співробітник митниці розпитає вас про цілі поїздки, наявність заборонених на ввезення предметів — зброї, наркотиків (для країн ЄС, наприклад, на ввезення заборонено навіть молочні та м’ясні продукти).

Огляд автомобіля та особистих речей може і не проводитися зовсім на розсуд працівника митниці. У такому разі він просто оформить ваші документи і пропустить вас. При огляді Вас можуть попросити висадити пасажирів із транспортного засобу, після чого попросять відкрити відсіки у вашому автомобілі – багажник, бардачок, капот. Можуть заглянути у пакети та сумки. Якщо все гаразд, вам оформлять документи для подальшого слідування.

Важливо!

На пунктах пропуску забороняється проводити фото та відеозйомку. З цієї причини відеореєстратор або радар-детектор, що є в салоні автомобіля, слід на період проходження контролю зняти.

Контроль на виїзді

Після того, як ви пройдете всі види контролю (додаткові види, що згадувалися в тексті, зазвичай пов’язані з митним), вам залишиться пройти КПП на виїзді. Якщо вам видали талончик на в’їзді до пункту пропуску, віддаєте його співробітнику на КПП. Він перевіряє, чи ви пройшли всі види контролю, після чого дасть дозвіл на проїзд.

Коментарі