Як викликати з мобільного швидку, поліцію та ін.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (67 оценок, среднее: 3,63 из 5)

Loading...

Сучасний мобільний зв'язок пропонує нам величезну кількість переваг, серед яких найважливішою є можливість зв'язатися з рідними та близькими у будь-який зручний момент. На жаль у житті трапляються й не такі приємні приводи, коли потрібно терміново викликати з мобільного екстрені служби – швидку, поліцію, службу порятунку тощо. Як це зробити за допомогою мобільного телефону, – розповімо у цій статті.

Якщо вам ніколи не доводилося користуватися викликом екстрених служб, то можна лише позаздрити. Але якщо ви все-таки потрапили в ситуацію, коли потрібна допомога поліції чи медиків, то звичні номери 01, 02, 03, за якими раніше дзвонили зі звичайного стаціонарного телефону, не допоможуть.

Справа в тому, що ще у 2008 році згідно з Планом переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України, телефонні номери служб екстреного виклику переведені з формату 0Х на 10Х та 11Х. З текстом документа можна  ознайомитися тут.

Дзвінки на номери екстрених служб безкоштовні та доступні навіть для абонентів, які мають негативний баланс рахунку.

Як викликати екстрені служби з мобільного?

Отже, з 2009 року в Україні діє єдиний номер для виклику екстрених служб. Система 112 інтегрує кілька екстрених служб: поліцію, швидку допомогу, порятунку, газову службу. Зателефонувавши на номер 112, можна зв’язатися з оператором, який перенаправить повідомлення до відповідної служби: 101, 102, 103 і 104. При отриманні повідомлення слід повідомити причину виклику, адресу, за якою потрібна допомога, а також прізвище, ім’я та номер телефону, який звернувся до служби 112.

Цей номер є дійсним для всіх операторів мобільного зв’язку, а також для стаціонарних телефонів. Примітно, що зв’язатися з оператором екстреної служби можна безкоштовно, навіть якщо ваш рахунок не поповнений.

Номери для виклику поліції, служби порятунку, швидкої допомоги з мобільного телефону

Окрім загального номера 112, можна звернутися за допомогою безпосередньо:

 • 101 – Пожежна служба та служба порятунку (МНС України)
 • 102 – Поліція;
 • 103 – Швидка медична допомога;
 • 104 – Аварійна служба газу;
 • 109 – Довідкова служба;

Всі ці номери можна використовувати, у тому числі для дзвінків з мобільного телефону.

Як прискорити виклик швидкої допомоги чи поліції з мобільного?

Зрозуміло, коли ми дзвонимо в поліцію, пожежникам, або в швидку допомогу, то ми чекаємо на швидку реакцію та надання допомоги в найкоротший термін. Однак коли ми дзвонимо за єдиним номером екстреної служби, то спочатку дзвінок надходить диспетчеру, який перенаправляє інформацію до відповідного підрозділу.

Відповідно, щоб максимально прискорити реакцію на ваш дзвінок, необхідно відразу дзвонити до місцевого відділення екстрених служб.

Що, якщо номер для виклику з мобільного не працює?

Трапляється так, що при наборі одного з екстрених номерів просто не встановлюється зв’язок або диспетчер не відповідає. Що робити у цьому випадку?

Якщо набір номера поліції, служби порятунку або швидкої допомоги з мобільного телефону не призводить до належного результату, необхідно зателефонувати за одним із номерів інших сервісних служб. Крім того, не варто забувати і про те, що короткі номери для екстрених викликів є й у приватних організацій, які надають послуги у сфері охорони здоров’я чи безпеки.

Інші короткі номери для дзвінка з мобільного телефону

Якщо в залежності від ситуації потрібно викликати за допомогою мобільного телефону не тільки швидку або поліцію, для цих цілей існує низка інших коротких номерів, зателефонувавши за якими можна отримати консультацію.

 • 122 – прогноз погоди;
 • 127 – податкова адміністрація;
 • 176 – довідкова місцева телефонна мережа;
 • 121 – точний час;
 • 175 – доставка пошти;
 • 170 – інформаційно-довідкова служба.

Відео: Мультфільми для дітей про те, як викликати швидку допомогу, пожежну та поліцію

27 коментарів

Залишити відповідь
Войти через: 
 1. AvatarМилая Мила:

  Скорая не отвечает 103 звонки в рельсу . Автоответчик и трубку никто не берёт . Не тратьте время не дозвонитесь

 2. AvatarТаня Крижановская:

  Вчера поздно вечером пыталась позвонить в скорую помощь у меня ничего не вышло только автоответчик и всё как стромальный вызов у меня так и не вышла чтобы позвонить А человеку было плохо пришлось его на такси Так и завести в больницу А мне пересаживаться в другую машину почему так я не знаю я не смогла так позвонить в скорую помощь!?!

 3. AvatarЮлия:

  К чему эта статья? На 103 и 102 нельзя дозвониться!У меня пропала мама.Я звонила в 103 узнать не приезжала ли скорая на ее адресс,но так и не дозвонилась . Хотела связаться с полицией ,чтобы подать заявление о пропаже человека, на 102 теже короткие гудки в ответ.И это все не один час,а со вчерашнего вечера и до сегодня связаться невозможно.Мне стыдно,что я живу в такой стране и одновременно страшно.Как бы мне хотелось,чтобы все те кто отвечает за связь с экстренными службами( начиная от президента,министров и заканчивая хамами внизу) однажды попали в такие ситуации,когда им срочно нужно связаться с неотложкой или полицией,а в ответ услышали короткие гудки…

 4. AvatarИрина Ищенко:

  Это п…ц,два часа звоню 103,192,104,112,Одесса никто не берёт трубку….нигде…это как???? Со связью все нормально,звонила оператору

 5. AvatarДарья Будилко:

  Звоню 102, 103 и 112. Всегда попадаю на пожарную. Звонила оператору мтс и лайф. Оператор говорит, что впервые о таком слышит. Как решить вопрос, если проблема срочная?

 6. AvatarИрина Ирина:

  Сегодня с мобильного вызвали скорую ,набирали 103, приехала 304 бригада г.Заорожье , глазом не успели маргнуть , очень быстро. Врачи очень вниматетые.

 7. AvatarЕлена Климова:

  Подзвонити в швидку допомогу : 056-99-103-11 де 056-код міста, 103-код швидкої допомоги. Знаки “-” не вводити.

 8. AvatarЛюдмила:

  Помогите! Моего сына выгнали с квартиры двое бомжей и проживают там уже четыре месяца. мы их боимся, сына избивают регулярно, в квартиру не пускают. К кому обратится?

  • AvatarЦерковная Мышь:

   Обращайтесь в церковь! Только в Вере сила. Пусть сын подставит другую щеку для удара неимущим. Не пытайтесь проникнуть куда вас не пускают блаженные духом.

    • AvatarЦерковная Мышь:

     Один уже в комики сходил. Теперь препиздент, тебя нагибает и горя не знает. Так что ты поосторожнее с советами.

     • AvatarGambol Юдченко:

      Ну вот, будет полный зоопарк. Вместе с комиком, будет ещё представитель животного мира. Я же тебе только лучшего желаю, спокойней)

 9. Avatarсергей:

  Пришли по прописке ребенка, ревуцкого поликлиника .Зав едущая устроила собрание врачи будут обслуживать ребенка и на какой участок проверили документы и пол часа выясняли законно или нет Все по закону или можно найти И отправить в другое мед заведение.Было обыкновенное урз и карточка и паспорт и свидетельство о рождении ребенок родился в даницКом родДоме и родители там (НЕ ВСЕ) . после 20 минут переговоров ребенок 9 лет со слезами выскочил с кабинета и начал убегать от всех -кое как с поймали и нам разрешили лечится.3 года назад у Гриценко спасибо

 10. AvatarНаталія:

  Дитина,студент жила на квартирі .за грудень заплатила половина.10.12 поїхала на канікули.22.01приїхала і перейшла на другу квартиру, так як не могла жити з тими дівчатами, вони її виганяли ще в листопаді. Вона мовчала, а коли переїхала почалися угрози, щоб заплатила повну стоїмость,не важно чи жила чи ні.договір ніякий не укладали.що робити?

 11. AvatarЕвгений:

  вот интересное дело сегодня провожал друга домой в 10.30 на 50 лет октября какие то пьяные уроды на черном ауди чуть не сбили меня с другом на под езде к магазину 24 часа потом место того чтоб извиниться открыли дверь и начали наезжать в машине человека 4 было подьехала еще такси с такимиже напитыми в соплю уродами причом водитель ауди был конкретно пьян хотел было вызвать милицию но 102 не работает а звонить с мобильного на домашний номер знаете эти уроды того не стоят кароче как всегда когда тебе что то нужно некуда не дозвонешся всем по фигу что вокруг твориться надеюсь эти мажорчики где нибудь сами в столб врежуться или их бетер передавит если патруль их не тормозит пусть хоть жизнь накажет

 12. Avatarкатя:

  набираю в скорую или в полицию а все время идет вызов экстренной службы которая самопроизвольно соединяет с пожарной службой. почему так? как же дозвонится в нужную?

  • AvatarЗлата:

   звоню на 103, а попадаю в полицию, вот вам и услуги связи, когда срочно нужна помощь, не пойми куда направляют звонок!

   • AvatarOksana:

    как вызвать милицию с другой страны? нужно помочь которому угрожают, сам он боится в милицию позвонить, а я помочь никак не могу, и человеку кроме милиции помочь никто не может! что делать в таком случае?

   • AvatarТарас:

    Я тоже звонил с киевстара, звонок платный еще и не дешево!!! Факт. за 2-3 минуты общения больше 10грн сняло.