Як викликати з мобільного швидку, поліцію та ін.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок 73 голоси, середній: 3,59 з 5.
Сучасний мобільний зв'язок пропонує нам величезну кількість переваг, серед яких найважливішою є можливість зв'язатися з рідними та близькими у будь-який зручний момент. На жаль у житті трапляються й не такі приємні приводи, коли потрібно терміново викликати з мобільного екстрені служби – швидку, поліцію, службу порятунку тощо. Як це зробити за допомогою мобільного телефону, – розповімо у цій статті.

Якщо вам ніколи не доводилося користуватися викликом екстрених служб, то можна лише позаздрити. Але якщо ви все-таки потрапили в ситуацію, коли потрібна допомога поліції чи медиків, то звичні номери 01, 02, 03, за якими раніше дзвонили зі звичайного стаціонарного телефону, не допоможуть.

Справа в тому, що ще у 2008 році згідно з Планом переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України, телефонні номери служб екстреного виклику переведені з формату 0Х на 10Х та 11Х. З текстом документа можна  ознайомитися тут.

Дзвінки на номери екстрених служб безкоштовні та доступні навіть для абонентів, які мають негативний баланс рахунку.

Як викликати екстрені служби з мобільного?

У вересні 2022 року Верховна Рада України проголосувала за ухвалення Закону N7581, яким запроваджується єдиний номер 112 для виклику екстрених служб в Україні.

Отже, в Україні діє єдиний номер для виклику екстрених служб. Система 112 інтегрує кілька екстрених служб: поліцію, швидку допомогу, порятунку, газову службу. Зателефонувавши на номер 112, можна зв’язатися з оператором, який перенаправить повідомлення до відповідної служби: 101, 102, 103 і 104. При отриманні повідомлення слід повідомити причину виклику, адресу, за якою потрібна допомога, а також прізвище, ім’я та номер телефону, який звернувся до служби 112.

Цей номер є дійсним для всіх операторів мобільного зв’язку, а також для стаціонарних телефонів. Примітно, що зв’язатися з оператором екстреної служби можна безкоштовно, навіть якщо ваш рахунок не поповнений.

Система екстреної допомоги в Україні за єдиним номером 112 побудована з дотриманням сучасних стандартів комунікації, які передбачають координацію усіх задіяних служб на місці події. Якщо з абонентом перервався зв’язок, то при повторному наборі номера 112 абонент потраплає до того ж оператора. Оператори володіють декількома іноземними мовами. Для людей з порушенням слуху існує можливість відправити текстове повідомлення оператору.

Номери для виклику поліції, служби порятунку, швидкої допомоги з мобільного телефону

Окрім загального номера 112, можна звернутися за допомогою безпосередньо:

 • 101 – Пожежна служба та служба порятунку (МНС України)
 • 102 – Поліція;
 • 103 – Швидка медична допомога;
 • 104 – Аварійна служба газу;
 • 109 – Довідкова служба;

Всі ці номери можна використовувати, у тому числі для дзвінків з мобільного телефону.

Як прискорити виклик швидкої допомоги чи поліції з мобільного?

Зрозуміло, коли ми дзвонимо в поліцію, пожежникам, або в швидку допомогу, то ми чекаємо на швидку реакцію та надання допомоги в найкоротший термін. Однак коли ми дзвонимо за єдиним номером екстреної служби, то спочатку дзвінок надходить диспетчеру, який перенаправляє інформацію до відповідного підрозділу.

Відповідно, щоб максимально прискорити реакцію на ваш дзвінок, необхідно відразу дзвонити до місцевого відділення екстрених служб.

Що, якщо номер для виклику з мобільного не працює?

Трапляється так, що при наборі одного з екстрених номерів просто не встановлюється зв’язок або диспетчер не відповідає. Що робити у цьому випадку?

Якщо набір номера поліції, служби порятунку або швидкої допомоги з мобільного телефону не призводить до належного результату, необхідно зателефонувати за одним із номерів інших сервісних служб. Крім того, не варто забувати і про те, що короткі номери для екстрених викликів є й у приватних організацій, які надають послуги у сфері охорони здоров’я чи безпеки.

Інші короткі номери для дзвінка з мобільного телефону

Якщо в залежності від ситуації потрібно викликати за допомогою мобільного телефону не тільки швидку або поліцію, для цих цілей існує низка інших коротких номерів, зателефонувавши за якими можна отримати консультацію.

 • 122 – прогноз погоди;
 • 127 – податкова адміністрація;
 • 176 – довідкова місцева телефонна мережа;
 • 121 – точний час;
 • 175 – доставка пошти;
 • 170 – інформаційно-довідкова служба.

Відео: Мультфільми для дітей про те, як викликати швидку допомогу, пожежну та поліцію

Коментарі

 1. Avatar
  Милая Мила

  Скорая не отвечает 103 звонки в рельсу . Автоответчик и трубку никто не берёт . Не тратьте время не дозвонитесь

 2. Avatar
  Таня Крижановская

  Вчера поздно вечером пыталась позвонить в скорую помощь у меня ничего не вышло только автоответчик и всё как стромальный вызов у меня так и не вышла чтобы позвонить А человеку было плохо пришлось его на такси Так и завести в больницу А мне пересаживаться в другую машину почему так я не знаю я не смогла так позвонить в скорую помощь!?!

 3. Avatar
  Анна Мацук

  Набираю 102 отвечает Укртелеком….
  Что за бардак происходит?????????

 4. Avatar
  Юлия

  К чему эта статья? На 103 и 102 нельзя дозвониться!У меня пропала мама.Я звонила в 103 узнать не приезжала ли скорая на ее адресс,но так и не дозвонилась . Хотела связаться с полицией ,чтобы подать заявление о пропаже человека, на 102 теже короткие гудки в ответ.И это все не один час,а со вчерашнего вечера и до сегодня связаться невозможно.Мне стыдно,что я живу в такой стране и одновременно страшно.Как бы мне хотелось,чтобы все те кто отвечает за связь с экстренными службами( начиная от президента,министров и заканчивая хамами внизу) однажды попали в такие ситуации,когда им срочно нужно связаться с неотложкой или полицией,а в ответ услышали короткие гудки…

 5. Avatar
  Ирина Ищенко

  Это п…ц,два часа звоню 103,192,104,112,Одесса никто не берёт трубку….нигде…это как???? Со связью все нормально,звонила оператору

 6. Avatar
  Дарья Будилко

  Звоню 102, 103 и 112. Всегда попадаю на пожарную. Звонила оператору мтс и лайф. Оператор говорит, что впервые о таком слышит. Как решить вопрос, если проблема срочная?

 7. Avatar
  Ирина Ирина

  Скорая на 103 вызывается с мобильного нормально и бесплатно

 8. Avatar
  Ирина Ирина

  Сегодня с мобильного вызвали скорую ,набирали 103, приехала 304 бригада г.Заорожье , глазом не успели маргнуть , очень быстро. Врачи очень вниматетые.

 9. Avatar
  Елена Климова

  Подзвонити в швидку допомогу : 056-99-103-11 де 056-код міста, 103-код швидкої допомоги. Знаки “-” не вводити.

 10. Avatar
  Евгений Устименко

  звонил, никто не отвечает, положили х….

 11. Avatar
  Людмила

  Помогите! Моего сына выгнали с квартиры двое бомжей и проживают там уже четыре месяца. мы их боимся, сына избивают регулярно, в квартиру не пускают. К кому обратится?

  • Avatar
   Церковная Мышь

   Обращайтесь в церковь! Только в Вере сила. Пусть сын подставит другую щеку для удара неимущим. Не пытайтесь проникнуть куда вас не пускают блаженные духом.

   • Avatar
    Gambol Юдченко

    Смешно, тебе в комики идти надо.

    • Avatar
     Церковная Мышь

     Один уже в комики сходил. Теперь препиздент, тебя нагибает и горя не знает. Так что ты поосторожнее с советами.

     • Avatar
      Gambol Юдченко

      Ну вот, будет полный зоопарк. Вместе с комиком, будет ещё представитель животного мира. Я же тебе только лучшего желаю, спокойней)

 12. Avatar
  сергей

  Пришли по прописке ребенка, ревуцкого поликлиника .Зав едущая устроила собрание врачи будут обслуживать ребенка и на какой участок проверили документы и пол часа выясняли законно или нет Все по закону или можно найти И отправить в другое мед заведение.Было обыкновенное урз и карточка и паспорт и свидетельство о рождении ребенок родился в даницКом родДоме и родители там (НЕ ВСЕ) . после 20 минут переговоров ребенок 9 лет со слезами выскочил с кабинета и начал убегать от всех -кое как с поймали и нам разрешили лечится.3 года назад у Гриценко спасибо

 13. Avatar
  Наталія

  Дитина,студент жила на квартирі .за грудень заплатила половина.10.12 поїхала на канікули.22.01приїхала і перейшла на другу квартиру, так як не могла жити з тими дівчатами, вони її виганяли ще в листопаді. Вона мовчала, а коли переїхала почалися угрози, щоб заплатила повну стоїмость,не важно чи жила чи ні.договір ніякий не укладали.що робити?

 14. Avatar
  Евгений

  вот интересное дело сегодня провожал друга домой в 10.30 на 50 лет октября какие то пьяные уроды на черном ауди чуть не сбили меня с другом на под езде к магазину 24 часа потом место того чтоб извиниться открыли дверь и начали наезжать в машине человека 4 было подьехала еще такси с такимиже напитыми в соплю уродами причом водитель ауди был конкретно пьян хотел было вызвать милицию но 102 не работает а звонить с мобильного на домашний номер знаете эти уроды того не стоят кароче как всегда когда тебе что то нужно некуда не дозвонешся всем по фигу что вокруг твориться надеюсь эти мажорчики где нибудь сами в столб врежуться или их бетер передавит если патруль их не тормозит пусть хоть жизнь накажет

 15. Avatar
  Олег

  кто контролирует работу скорой помощи?

 16. Avatar
  катя

  набираю в скорую или в полицию а все время идет вызов экстренной службы которая самопроизвольно соединяет с пожарной службой. почему так? как же дозвонится в нужную?

  • Avatar
   Злата

   звоню на 103, а попадаю в полицию, вот вам и услуги связи, когда срочно нужна помощь, не пойми куда направляют звонок!

 17. Avatar
  Vickunia

  на эти службы бесплатно

 18. Avatar
  Ирина

  Пробовала позвонить с мобильного, услуга платная( а о тарифе ни слова)

  • УкрСтрахование
   УкрСтрахование

   На какой номер и с какого телефона звонили ? Все бесплатно

   • Avatar
    Oksana

    как вызвать милицию с другой страны? нужно помочь которому угрожают, сам он боится в милицию позвонить, а я помочь никак не могу, и человеку кроме милиции помочь никто не может! что делать в таком случае?

   • Avatar
    Тарас

    Я тоже звонил с киевстара, звонок платный еще и не дешево!!! Факт. за 2-3 минуты общения больше 10грн сняло.