Індекс очікувань ділової активності в Україні перевищив рівноважне значення

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
У вересні 2023 року Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) в Україні покращився до 50,1 порівняно з 49,3 у серпні. Таким чином, показник ІОДА перевищив умовне рівноважне значення, що свідчить про відновлення позитивних оцінок діяльності.

«Поступове відновлення темпів виробництва, налагодження нових шляхів постачання продукції, зниження темпів зростання витрат на сировину та енергію, покращення інфляційних та курсових очікувань, стійкий внутрішній попит призвели до покращення очікувань респондентів», – прокоментували в НБУ.

Інтернет ресурсу УкрСтрахування відомо, що Індекс очікувань на ділову активність розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.

В опитуванні за вересень взяли участь 502 підприємства, секторальний показник для підприємств торгівлі становив 53,3 пункти проти 52,5 місяцем раніше. Для будівельних підприємств цей показник становив 50,6 пунктів проти 51,0 пунктів у серпні.

Підприємства зі сфери послуг – 47,9 проти 47,3 пунктів на місяць раніше. Секторальний показник для промислових підприємств становив 50,0 порівняно з 48,8 місяцем раніше.

Коментарі