Одразу на 3 процентні пункти знизилася облікова ставка Національного банку України

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок Поки що немає оцінок, голосуйте!
Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку з 25% до 22% річних. Рішення почне діяти з 28 липня 2023 року.

«Стрімке уповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку дозволяють розпочати цикл зниження облікової ставки. Враховуючи покращення інфляційних очікувань та прогноз подальшого уповільнення інфляції, поточне та прогнозоване зниження ставки узгоджується зі збереженням привабливості гривневих заощаджень», – йдеться у прес-релізі НБУ.

На рішення про перегляд облікової ставки вплинуло зниження споживчої інфляції у річному вимірі. Цей показник знизився з понад 26% на початку року до 12,8% у червні поточного року. Така динаміка перевершила прогнозні очікування НБУ.

Крім цього, зростання внутрішнього попиту в умовах стабільного функціонування енергосистеми та макрофінансової стійкості сприяє подальшому відновленню економічної активності в країні.

«Оновлений макропрогноз НБУ передбачає подальше зниження облікової ставки. Це відбуватиметься поступово, щоб не зашкодити тенденції сталого зниження інфляції та стійкості валютного ринку», – йдеться у прес-релізі НБУ.

Нагадаємо, у червні 2022 року облікову ставку було підвищено до 25% річних.

Коментарі