Аналітики Swiss Re Institute прогнозують стагфляцію не системну, а тимчасову

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)

Loading...

Аналітики швейцарського перестраховика Swiss Re Institute прогнозують уповільнення економічного зростання у поєднанні з високою інфляцією.

Це прояв стагфляції особливо негативно позначиться країнах, орієнтованих імпорт. “Багато країн, що розвиваються, сильно залежать від імпорту продовольства, в даний час ще більш вразливі до відсутності продовольчої безпеки”, – йдеться у звіті.

Базовий прогноз Swiss Re Institute полягає в настанні «тимчасової стагфляції», коли уповільнення економічного зростання, ймовірно, не спровокує зростання інфляції, а навпаки, призведе до її зниження.

Страховики майна та нещасних випадків (P&C) найбільше схильні до інфляційного шоку, який підвищить обсяги вимог. «Якщо в цій кризі і є позитивна сторона, то це те, що ми бачимо прискорення відмови від екстремальної грошово-кредитної політики. Зсув парадигми у бік вищої прибутковості є довгостроковим позитивом для страхових компаній», – йдеться у звіті.

Раніше інтернет ресурс УкрСтрахування повідомляв, що «зелений перехід» (green transition) через досягнення вуглецевої нейтральності та перехід на відновлювані джерела енергії протягом наступного десятиліття призведе до зростання інфляційного тиску.

Комментарии

Залишити відповідь
Войти через: